НОВОСТИ ДНЯ: Пропозицій вдвічі менше. Скільки коштує орендувати житло в Чехії у грудні  Відірваний від світу: експерт пояснив, на що сподівався Путін, розпочинаючи війну  Сильні снігопади і потепління: синоптик попередив про зміну погоди в Україні й назвав дату  Святкувати чи не святкувати Новий 2023 рік під час війни: думка психологів  "Призначалося уже 7 термінів, щоб захопити місто": Сирський пояснив, навіщо окупантам Бахмут  У середу Україну накриють дощі та снігопади: де будуть опади  Путін підписав закон про заборону мітингів практично всюдивсе новости дня
28.07.2022 329

Приватизують або ліквідують. Уряд вирішив долю сотень держпідприємств

Уряд ухвалив рішення передати до управління Фонду держмайна 420 державних підприємств. У подальшому їх приватизують або ліквідують.

1_id31969_650x410_1_650x410_1_650x410_28.07.22

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство економіки України.

Таким чином відбудеться наступний етап тріажу - поділ чергової групи активів на:

  • життєздатні;
  • такі, що завдають збитків, існують виключно на папері та не можуть зацікавити інвесторів.

Держпідприємства приватизують або ліквідують

Отримають нових власників у рамках так званої "малої" приватизації 66 державних підпримств.

"Залучення інвестицій дозволить відновити або модернізувати виробництво, зокрема й експортно орієнтоване, створити нові робочі місця. Це стане частиною економічної відбудови країни", - зазначають у Мінекономіки.

Своєю чергою 354 ДП будуть ліквідовані або реорганізовані. У більшості випадків це юридичні оболонки, за якими немає потужностей для поновлення роботи.

Аналіз держактивів для наступних етапів тріажу держпідприємств продовжуватимуть надалі, після чого частина з них також знайде нових ефективних власників.

Приватизація - спосіб прискорення зростання економіки

В Україні розглядають приватизацію, як ефективний засіб прискорення економічного зростання. Адже приватний власник здатен швидко налагодити процеси на підприємстві й здійснити його перезапуск.

Всередині країни існує великий запит на приватизацію та готовність інвестувати в колишні держпідприємства, якщо за інвестором будуть закріплені та гарантовані права власності.

Водночас приватизація дасть змогу поставити крапку в історії з радянським спадком тисяч ДП, які через безгосподарність деградували та не здатні функціонувати.

Нагадаємо, 2 вересня 2019 року президент Володимир Зеленський наказав уряду та парламенту почати масштабну приватизацію в Україні.

У Міністерстві економіки 4 жовтня 2019 року затвердили етапи підготовки та проведення приватизації перших 800 державних підприємств.

Тоді, згідно з даними опитування КМІС, підготовку великих державних компаній до приватизації у тій чи іншій мірі схвалювали 37% респондентів, 41% - негативно ставилися, а 20% - не змогли відповісти.

Оценка материала:

5.00 / 2
Приватизують або ліквідують. Уряд вирішив долю сотень держпідприємств 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
28.07.2022 329
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»