НОВИНИ ДНЯ: Гороскоп на 17 серпня для всіх знаків зодіаку: комусь день подарує приємну зустріч, а комусь доведеться змінити плани  Ковдра не збивається в грудки під час прання: що класти в барабан пральної машини  Гороскоп на 17 серпня за картами Таро: Водоліям – вдача, Стрільцям – розчарування  Як відкрити заклинений кульовий кран за 10 хвилин: метод без зусиль і сантехніка  Що нам пророкують зірки: гороскоп на 17–23 серпня 2026 року  Шпалери вже не в моді: як стильно й недорого обробити стіни  17 серпня: яке церковне свято, що треба винести з дому, щоб пішли негараздивсі новини дня
Бізнес
Економіка
28.07.2022 1487

В Україні вже наступного року на 20% підвищаться ціни: що здорожчає найбільше

В Україні 2023 року очікується зростання цін.

34dd392526cbbc23df78274195fdb448_28.07.22

Найбільше подорожчають продукти харчування, паливо та транспорт. Пише ТСН. 

Про це пише  Forbes.

За даними НБУ, до кінця року інфляція в Україні складе 30%. А вже  2023 року слід очікувати різке підвищення цін. За даними аналітиків, вони можуть зрости на 20,7%.

Експерт CASE Україна та ексзаступник директора департаменту фінстабільності НБУ Євген Дубогриз вважає, що ціни ростимуть через те, що Нацбанк почне друкувати гривні.

"Думаю, що насамперед подорожчають паливо, харчі, транспорт. Основна причина – здорожчання енергоносіїв та палива. Наступного року ще дасться взнаки ефект низької бази порівняння: на початку 2022 ціни були невисокими", - сказав Дубогриз.

Під час війни уряд не наважиться підняти тарифи на комунальні послуги, а тому Нацбанк "ввімкне друкарський верстат".

За оцінкою НБУ, падіння економіки в другому кварталі (квітень–червень) становило 40%. Для її відновлення знадобляться роки.

Україна зможе вийти на темпи зростання за умови миру на своїх умовах та відновлення всіх експортних шляхів.

"Надалі підтримувати швидкі темпи відновлення буде складно через значні втрати засобів виробництва та робочої сили. Руйнування та еміграція суттєво скоротили потенціал економіки, для відновлення може знадобитися десятиліття, навіть за умови активної міжнародної допомоги", - каже голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

Нагадаємо, українцям розповіли, які продукти незабаром здешевшають.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні вже наступного року на 20% підвищаться ціни: що здорожчає найбільше 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
28.07.2022 1487
Еще материалы раздела «Економіка»