НОВОСТИ ДНЯ: Можуть образити і заарештувати: в РНБО розповіли, як білорусів карають за спілкування державною мовою  Гордон показав відео з Лолітою, де вона називає українців "бандерівцями": "У неї вселився диявол. І, схоже, не один"  Нацбанк має два сценарії щодо гривні – експерт  Учені знайшли залишки палацу кровожерного онука Чингісхана  Космічний апарат NASA побачив, як комета врізалася в Сонце  "Партизани будуть раді": стало відомо, куди тікають окупанти з правого берега Дніпра у Херсонській області  Закон про легалізацію зброї ухвалять найближчим часом, - Монастирськийвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
05.08.2022 2042

Творили російською, але народилися в Україні. Яких письменників залишать у шкільній програмі

У програмах українських шкіл з 1 вересня не буде творів російською мовою. Але, як виявилося, є винятки. І деяких авторів школярі все ж проходити будуть.

_biblioteka_freepik_com_650x410_05.08.22

Про це в ефірі телемарафону заявив Юрій Кононенко, начальник Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Чи готова нова шкільна програма без творів російських авторів?

Міністерство освіти протягом весни й літа 2022 року організувало роботу з оновлення шкільної програми. В першу чергу це стосується предмета історії, зарубіжної літератури, географії та інших.

У зв'язку з російською агресією в Україні внесено зміни до програми зарубіжної літератури. Була створена робоча група, яка провела дослідження та зробила висновки та оновила програму деяких предметів.

Міністр науки та освіти провів нараду і нову шкільну програму затвердять вже зовсім скоро.

Які твори російською залишать

Зараз прийнято рішення, що письменники, які творили російською мовою, але їх творчість була пов'язана з Україною або вони народилися тут - будуть залишені для вивчення.

Наприклад, Миколу Гоголя залишать у програмі. Також вивчатимуть і твір Михайла Булгакова "Собаче серце". Миколу Кузнєцова з "Бабиним Яром" також проходитимуть школярі.

Як ми раніше писали, з українських бібліотек стали прибирати пропагандистську літературу РФ. 

Оценка материала:

5.00 / 4
Творили російською, але народилися в Україні. Яких письменників залишать у шкільній програмі 5.00 5 4
Життя та Стиль / Суспільство
05.08.2022 2042
Еще материалы раздела «Суспільство»