НОВОСТИ ДНЯ: У Новій Каховці гримлять потужні вибухи  Міхалков, Алєгрова, Кіпєлов і не тільки: НАЗК пропонує до санаційного списку ще 362 прізвища  Астронавтка ESA показала світлини двох найбільших водоспадів на Землі  У Росії побідкались на свою армію та заявили, що до кінця літа у них може погіршитись ситуація  "Лише для вас чарівні краєвиди Мухосранська": Стефанчук відреагував на відмови країн ЄС видавати візи росіянам  Яблучний, Медовий та Горіховий Спас 2022: коли ці важливі християнські свята, які традиції існують  Таємниці Людмили Путіної: дружина "фюрера" смітила грошима і вважала шлюб із диктатором "справжнім пеклом"все новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
06.08.2022 4543

Виїзд чоловіків за кордон: чому багатодітних батьків, студентів та опікунів можуть не пропустити

Юрист детально пояснив, хто з чоловіків має право покинути Україну під час мобілізації та військового стану і які документи потрібні.

1f9224e72e9f63bae25a5248f9d96c94_06.08.22

Під час воєнного стану в Україні виїзд за кордон чоловікам 18−60 років заборонений, за винятком певних категорій. Пише ТСН. 

То хто з чоловіків має право на виїзд і які документи для цього потрібні, детально пояснив адвокат Роман Сімутін.

Чи може виїхати з України батько, що має троє дітей від різних шлюбів

Право виїзду має лише батько, який утримує трьох і більше дітей. Інакше факт батьківства такого права не надає.

"В іншому випадку факт батьківства права на виїзд за кордон під час війни не надає", – наголосив адвокат.

Для перетину кордону чоловік має мати документи, що підтверджують його право виїхати: рішення суду про утримання, свідоцтво про народження тощо.

"А ще є людський фактор прикордонника: виїжджаєш із документами, проте без дітей – можуть і не пропустити – доведено", – зазначив Сімутін.

Як виїхати чоловікові, який самостійно виховує дитину

За словами адвоката, для виїзду необхідно встановлення місця проживання дитини з батьком – це може бути рішення суду, органу опіки й піклування, свідоцтво про смерть матері дитини чи рішення про позбавлення батьківських прав матері.

Проте якщо чоловік одружився вдруге – то він втрачає статус одинокого батька.

Виїзд людей, що турбуються про осіб, які потребують постійного догляду

Якщо чоловік, якому необхідно перетнути кордон, опікується людиною, що потребує постійного догляду, то виїжджати з країни вони можуть тільки разом.

"Випустять лише чоловіка, який матиме відповідний висновок МСЕК чи ЛКК, що людина потребує постійного догляду. Без такого навіть тих, хто доглядає лежачих, не пустять. Хіба що ви їдете разом із ними, але якщо про це не свідчать документи – марно", – попереджає адвокат.

Студенти

Правозахисник спростував чутки, що на кордоні потрібно показати лише наказ про зарахування на денну форму, студентський квиток чи ще якісь нотаріальні документи.

"Та хоч документ із Гарварду тицяйте: не випустять. Ваш пропуск – це довідка з військкомату про відстрочку на 6 місяців, бо більше закон не дозволяє. А щоб її отримати – потрібно пройти медкомісію РВК і стати на облік", – пояснив він.

Нагадаємо, у МВС заявили, що порушників комендантської години "братимуть на олівець" військкомати.

Раніше юристи роз'яснили, в яких випадках законно відмовитися від повістки.

Оценка материала:

5.00 / 3
Виїзд чоловіків за кордон: чому багатодітних батьків, студентів та опікунів можуть не пропустити 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
06.08.2022 4543
Еще материалы раздела «Суспільство»