НОВОСТИ ДНЯ: У Тихому океані утворився острів, який швидко збільшується: NASA показало фотографію  "Чи то президент — ідіот, чи старець — несправжній": зустріч Путіна з шаманом на Валдаї не увінчалася успіхом  Прогноз інфляції на 30%: насамперед зросте ціна на продукти  "Зараз не 1812, 1914 або 1941 рік": в ISW назвали "промахи" Путіна щодо "спецоперації" і мобілізації  Мобілізованих росіян кинуть на війну майже без підготовки - британська розвідка  Битва за Лиман: військовий експерт пояснив, чому вона важлива для ЗСУ  Якщо США передадуть Україні танки, це зроблять і країни ЄС – Зеленськийвсе новости дня
Бізнес
Економіка
07.08.2022 682

Рада може запровадити податок на купівлю валюти: в НБУ оцінили, як це вплине на інфляцію

Внаслідок запровадження в Україні податку в розмірі 10% на операції з купівлі валюти для імпорту товарів та послуг інфляція зросте приблизно на один відсотковий пункт.

92a7eb6b84c5524f50d8e0d76f16570f_07.08.22

Водночас впровадження додаткового оподаткування знижуватиме тиск на обмінний курс. Пише ТСН. 

Про це повідомили в НБУ, пише "Економічна правда".

У фінгеруляторі зазначили, що у своєму останньому Інфляційному звіті вже врахували запровадження податку на імпорт. Тож, якщо  Верховна Рада затвержить ідею з податком, прогноз щодо інфляції на 2022 рік переглядати не доведеться. Він залишиться на рівні 31%.

"З одного боку, впровадження додаткового оподаткування збільшуватиме імпортовану інфляцію, але з іншого – знижуватиме тиск на обмінний курс. Врахований у прогнозах ефект на зростання інфляції становитиме близько 1 в. п.", – йдеться в інформації від Нацбанку.

Там також очікують, що додатковий податок на імпортні операції посприяє урівноваженню попиту та пропозиції на валютному ринку, дозволить заощаджувати золотовалютні резерви та позитивно впливатиме на очікування щодо курсу валют громадян та бізнесу.

"Відповідно, додаткове оподаткування імпорту є одним з елементів забезпечення курсової стійкості в умовах воєнного часу", – зауважили в НБУ.

Напередодні нардеп Ярослав Железняк повідомив, що у Мінфіні розробляють податок у 10% на купівлю валюти для імпорту всіх товарів та послуг.

Нагадаємо, в Україні найближчим часом продаватимуть валюту в обмінниках за новими правилами.

Оценка материала:

5.00 / 2
Рада може запровадити податок на купівлю валюти: в НБУ оцінили, як це вплине на інфляцію 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
07.08.2022 682
Еще материалы раздела «Економіка»