НОВИНИ ДНЯ: Мирні перемовини про закінчення війни: позиція України та умови Кремля  Над Землею перед Новим роком з’явиться "чорний місяць"  Путін оцінив можливості транзиту газу до Європи 2025 року  Вчені заявили, що життя на Марсі, ймовірно, заховано глибоко в корі планети  Якими будуть останні дні 2024 року - прогноз погоди в Україні  Погода зіпсується: синоптик дав прогноз на найближчі дні  Мокрий сніг, дощ і туман: у п’ятницю буде близько 0°всі новини дня
Політика
Україна
09.08.2022 3151

Мобілізація в Україні: чи можна чоловіку поїхати за кордон, якщо він знятий з військового обліку

Якщо чоловіки мають документи з позначкою "знятий з військового обліку", то їм варто звернутись до територіальних центрів комплектування.

392c1dfa9dbb601b1c446605fc26e951_09.08.22

Ця відмітка не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я. Щодо обмежено придатних у воєнний час, то їм не можна перетинати кордон. Пише ТСН. 

Про це повідомили у Держприкордонслужбі.

Прикордонники дали чіткі пояснення:

  • Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію2 (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність).
  • Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (щодо особи, яка знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку).
  • Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом "знятий з військового обліку" – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП.
  • Обмежено придатні у воєнний час – не можуть перетинати кордон.

У Держприкордонслужбі наголосили, що остаточне рішення ухвалюватимуть працівники ДПСУ в пункті пропуску. Для цього їм необхідно буде вивчити всі документи та з'ясувати всі факти та обставини.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у першому читанні правки до закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію в Україні. Він пропонує розширити перелік людей, які не підлягають призову в армію. Зокрема відстрочку зможуть отримати українці, чиї рідні загинули на війні з Росією. Наразі не підлягають призову в армію під час мобілізації в Україні ті, чиї близькі родичі загинули чи зникли безвісти під час проведення АТО/ООС. Якщо законопроєкт ухвалять, то ця норма стосуватиметься і повномасштабної війни Росії з Україною.

А заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що наразі немає потреби у примусовій мобілізації жінок. Інформація, що поширилася в медіа, про це вона назвала фейком.

Що буде, якщо військовозобов'язаний відмовляється від призову

Законом про кримінальну відповідальність передбачена низка статей, якими закріплені види правопорушень у сфері забезпечення призову та мобілізації. Такими статтями є:

  • стаття 336 КК України — ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу, на призов осіб із числа резервістів у особливий період;
  • стаття 336-1 КК України — ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період або в разі проведення цільової мобілізації.

Оценка материала:

5.00 / 3
Мобілізація в Україні: чи можна чоловіку поїхати за кордон, якщо він знятий з військового обліку 5.00 5 3
Політика / Україна
09.08.2022 3151
Еще материалы раздела «Україна»