НОВОСТИ ДНЯ: У Тихому океані утворився острів, який швидко збільшується: NASA показало фотографію  "Чи то президент — ідіот, чи старець — несправжній": зустріч Путіна з шаманом на Валдаї не увінчалася успіхом  Прогноз інфляції на 30%: насамперед зросте ціна на продукти  "Зараз не 1812, 1914 або 1941 рік": в ISW назвали "промахи" Путіна щодо "спецоперації" і мобілізації  Мобілізованих росіян кинуть на війну майже без підготовки - британська розвідка  Битва за Лиман: військовий експерт пояснив, чому вона важлива для ЗСУ  Якщо США передадуть Україні танки, це зроблять і країни ЄС – Зеленськийвсе новости дня
Бізнес
Економіка
12.08.2022 879

Яким буде курс долара до кінця року: економіст зробив невтішний прогноз

НБУ буде змушений обирати між двома стратегіями.

b697116e0c5b04942a4db84c2bc3dabb_12.08.22

У серпні Нацбанк обере стратегію щодо курсу долара. Валюта може зрости до 43 грн і продовжить зростання наступного року.

Про це розповів економічний експерт Борис Кушнірук у інтерв'ю виданню "Телеграф". Пише ТСН. 

За його словами, хоча експорт зерна і стартував, але в помітних кількостях валюта від нього почне надходити не раніше ніж через три місяці.

"Все одно імпорт у нас перевищує експорт, тож попит на долари будуть вищими за пропозицію, а значить і курс долара зростатиме", - оцінив основну тенденцію на валютному ринку Кушнірук.

На думку експерта, саме з цієї причини НБУ має дві стратегії:

  • девальвувати гривню, поступово збільшуючи курс долара;
  • намагатися утримувати курс долара максимально близько до фіксованого 36,56 грн за долар, здійснюючи валютні інтервенції з фінансових резервів НБУ на міжбанківський ринок.

"Швидше за все НБУ піде саме другим шляхом, що допоможе якщо і не втримати курс долара, то принаймні зробити падіння гривні плавнішим. Щоправда, при цьому Нацбанк не зможе впливати на курс готівкового долара, який зростатиме, ймовірно, стрибкоподібно, при якому зростання курсу цього тижня частково компенсуватиметься падінням наступного", - зазначив економіст.

Нагадаємо, що офіційний курс гривні до долара від 21 липня 2022 року Нацбанком зафіксований на новому рівні. Так, він зріс на 25% - з 29,25 грн/дол. до 36,57 грн/дол. Таке рішення, зазначають у НБУ, ухвалене на тлі економічного стану України під час війни та зміцнення долара США до інших валют.

Оценка материала:

5.00 / 1
Яким буде курс долара до кінця року: економіст зробив невтішний прогноз 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
12.08.2022 879
Еще материалы раздела «Економіка»