НОВОСТИ ДНЯ: Дощі відійдуть, але буде хмарно: прогноз погоди на завтра  Українці розповіли про матеріальні втрати від війни  Війська РФ поступово відкочуватимуться: кремлівські пропагандисти готують росіян до здавання частини Херсонщини  У Росії готують правоохоронців, які розганятимуть антимобілізаційні мітинги  ЗСУ переважають росіян у засобах ураження на Херсонщині – експерт  Алла Пугачова красномовно відповіла на лайливі звернення путіністів: "Були холопами - стали рабами"  В Україні прогнозують суттєве здорожчання продуктів: якими будуть ціни найближчим часомвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
18.09.2022 1401

В МВС сказали, скільки вогнепальної зброї наразі є на руках в українців

У нашій країні наразі налічується уже більше мільйона власників вогнепальної зброї.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко.

«У нас в Україні уже наразі власників вогнепальної зброї є більш як мільйон», - поінформував він.

Відповідаючи на питання, чи планується відображення дозволу на зброю, наприклад, у «Дії», Бондаренко сказав, що обов’язково в електронному форматі буде і дозвіл, і інформація про володіння певною одиницею зброї.

За його словами, МВС спільно з Мінцифри передбачили таку можливість, і наразі тривають технічні роботи щодо реалізації цього завдання.

Чиновник уточнив, що, по-перше, це зручно, а по-друге - це відкриє нові можливості, зокрема, і контролюючим органам чи уповноваженим особам.

«Наприклад, коли мисливець приїжджає у ліс, у нього перевіряють документи. Організатору полювання чи уповноваженій особі в лісі у темну пору доби складно пересвідчитися в тому, що це не підроблений документ. А коли документ буде відображений в Дії з QR-кодом, він там миттєво перевірятиметься», - зазначив Бондаренко.

Окремо, говорячи про захищеність Єдиного реєстру зброї та інформації у ньому, посадовець уточнив, що наразі функціонує Єдина інформаційна система МВС, яка складається з функціональних підсистем та забезпечує їхнє логічне поєднання, обробку та захист інформації, внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію.

За його даними, уся ця «парасолька» вже має сертифікат КСЗІ (комплексної системи захисту інформації — ред.), і так само кожна окрема підсистема, якою є Єдиний реєстр зброї, отримує атестат відповідності.

«Тобто раніше уже був створений певний периметр протидії загрозам і будь-яким незаконним діям, окрім дій легальних користувачів, які ідентифіковано (використовуючи засоби довірчої інфраструктури) отримують доступ до системи. Безумовно, у Реєстрі всі дії користувача фіксуються - який запис створював, яку інформацію переглядав, надавав чи отримував», - зазначив Бондаренко.

Оценка материала:

5.00 / 4
В МВС сказали, скільки вогнепальної зброї наразі є на руках в українців 5.00 5 4
Життя та Стиль / Суспільство
18.09.2022 1401
Еще материалы раздела «Суспільство»