НОВОСТИ ДНЯ: РФ готується до довгої війни, спрямовує на оборону третину витрат з держбюджету, - розвідка  Що потрібно додати до котлет, щоб вони були соковитими: літній інгредієнт, який зробить їх ніжними  Як з'явився затонулий восьмий континент на Землі: сенсаційне дослідження вчених  Путін шукає слабкі місця НАТО і змінює стратегію: які країни під загрозою – The Telegraph  Різдво 25 грудня: розбираємося, коли Святий вечір 2023 року, все про офіційну дату свята та традиції  Без опадів та до +21°С: прогноз погоди по Київщині на 2 жовтня  Украинцев внесут в Реестр военнобязанных. Когда запустят и будут ли онлайн-повесткивсе новости дня
22.09.2022 348

За вісім місяців банки отримали 8,4 мільярда прибутку

З початку року українські банки отримали 8,4 млрд грн прибутку попри зростання відрахувань у резерви під очікувані збитки від російської агресії.

Про це у Фейсбуці повідомив голова Національного банку Кирило Шевченко, передає Укрінформ.

«За 8 місяців банки отримали 8,4 млрд грн прибутку, попри зростаючі внаслідок війни відрахування в резерви під очікувані збитки. З початку року банки сформували резерви в обсязі 89,4 млрд грн, із них за березень - серпень – 83,7 млрд грн», - зазначив очільник НБУ.

За його словами, чистий процентний дохід у березні - серпні стабільно зростав, хоча й повільнішими темпами, ніж на початку року: 21% р/р порівняно 35% р/р у січні-лютому.

Уповільнення було спричинене зниженням процентних доходів від кредитування фізичних осіб. Натомість зростання чистого процентного доходу підтримували доходи від кредитів суб’єктам господарювання, ставки за якими підвищувалися задля покриття зростаючого кредитного ризику.

Шевченко уточнив, що серед ключових чинників прибутковості, зокрема, і те, що попит на банківські послуги почав відновлюватися після шоку на початку широкомасштабної російської агресії. А також скорочення операційних витрати банків упродовж квітня - липня (-5% р/р).

Зростання операційного доходу впродовж травня - липня також підтримав позитивний результат від операцій купівлі-продажу валюти, впродовж липня - серпня – від переоцінки держбанками облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП).

«Збереження операційної прибутковості дасть змогу банкам самостійно відновити капітал після проходження глибокої фази поточної кризи», - резюмував голова Національного банку.

Оценка материала:

5.00 / 1
За вісім місяців банки отримали 8,4 мільярда прибутку 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
22.09.2022 348
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»