НОВОСТИ ДНЯ: Погода в Києві на п'ятницю, 7 жовтня  Ментальне здоров’я українців поліпшується, охочих повернутися додому все більше  Курячі яйця за 100 гривень: експерти попереджають про зростання цін  Кремль виділить Білорусі півтора мільярда доларів  Погода в Україні на п'ятницю, 7 жовтня  "Це котел": щойно мобілізовані росіяни вже затиснуті на Херсонщині між ЗСУ та Дніпром  Інфляція в Україні пришвидшилася: НБУ назвав причини зростання цін за останній місяцьвсе новости дня
Політика
Світ
23.09.2022 509

Жодна країна у світі поки не може судити Путіна за злочини в Україні, - МЗС

Поки жодна країна у світі не може почати судовий процес над російським диктатором Володимиром Путіним. У світі наразі немає механізмів, щоб судити міжнародних злочинців з Росії.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС, агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич, повідомляє РБК-Україна з посилання на Укрінформ.

Він зазначив, що російські злочинці з керівництва країни повинні понести відповідальність за збройну агресію проти України. Проте поки можливості для цього немає.

"В національних судах не тільки України, а й інших держав як мінімум три особи не можуть бути притягнуті до відповідальності через те, що вони мають функціональний імунітет. Це - глава держави, глава уряду, глава МЗС", - сказав Кориневич.

Представник МЗС пояснив, що Міжнародний кримінальний суд не може поки працювати з злочинами агресії проти України. Для цього потрібно зробити декілька юридичних кроків.

Зокрема, Україна та Росія повинні ратифікувати Римський статут та Кампальські поправки щодо злочину агресії, що малоймовірно.

"Другий варіант - це Радбез ООН встановлює існування факту агресії проти України з боку РФ та передає справу на розсуд Міжнародного кримінального суду. І в першому, і в другому випадку шансів нуль", - додав посол.

Оценка материала:

5.00 / 2
Жодна країна у світі поки не може судити Путіна за злочини в Україні, - МЗС 5.00 5 2
Політика / Світ
23.09.2022 509
Еще материалы раздела «Світ»