НОВОСТИ ДНЯ: За що Росія воює, якщо вона в кінцевому підсумку програє: відповідь Арестовича  "Кремль благатиме переговорів": військовий експерт розповів, як Україна може виграти війну  Росія використала заяву Міноборони Білорусі для нагнітання ситуації, - ISW  Не 100 тисяч: Арестович озвучив втрати України на війні з РФ  Українські вчені виявили новий ген, який відповідає за статевий розвиток та безпліддя людини  Польща готується до масового напливу українців, кількість новоприбулих зростає вже: скільки приїхало за два тижні  До 50 тисяч гривень. Ким працюють українські біженці у Чехії та скільки заробляютьвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
28.09.2022 1206

Помер один із розробників Конституції Василь Тацій

У Харкові 28 вересня пішов із життя вчений-правознавець, один із розробників Конституції 1996 року Герой України Василь Тацій.

630_360_1664353451-683_28.09.22

Про це повідомила пресслужба Харківської міської ради у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Сьогодні вночі пішла з життя людина, значущість якої для Харкова та України важко переоцінити. Один з людей, хто написав Конституцію нашої країни. Один із творців Харківської юридичної школи, відомої не лише в Україні, а й за її межами. Людина, яка багато років була членом виконкому Харківської міської ради. Людина, до думки якої дослухалися президенти України та прем'єр-міністри. Людина, якої особисто мені не вистачатиме - Василь Якович Тацій», - зазначив міський голова Харкова Ігор Терехов.

Про дату та час поховання Тація буде повідомлено згодом.

Василь Тацій (13 січня 1940, Полтава — 28 вересня 2022, Харків) — український учений-правознавець, почесний президент Національної академії правових наук України, академік НАН України. Герой України, повний кавалер ордена князя Ярослава Мудрого.

Брав участь у розробці проєкту Конституції України (1996), був головою робочої групи Кабінету Міністрів з розробки Кримінального кодексу України (2001), головою Комісії з доопрацювання та узгодження проєктів Кримінального, Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України, членом Координаційної ради з питань судово-правової реформи.

Тацій очолював урядову делегацію України на Дипломатичній конференції повноважних представників держав під егідою ООН зі створення Міжнародного кримінального суду, брав участь у розробці проєкту Статуту МКС та у підготовці багатьох інших законопроєктів.

Автор понад 350 наукових праць, зокрема понад 30 монографій, навчальних посібників і підручників.

Оценка материала:

5.00 / 2
Помер один із розробників Конституції Василь Тацій 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
28.09.2022 1206
Еще материалы раздела «Суспільство»