НОВОСТИ ДНЯ: У Росії бояться "сюрпризів" ЗСУ до Нового року: "Олів'є в горлянку не полізе"  "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  На Україну насувається потепління, але з мокрим снігом, дощами та поривами вітру  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  5 напоїв світу, які варто спробувати і якими можна зігрітися на Новий рік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвітівсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
02.10.2022 1552

В Україні зміниться робота дитячих садочків: що чекає на батьків та вихователів

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт, згідно з яким проведуть реформу дошкільної освіти, тобто дитячих садків.

08604686d0afca4899f0f0ed363a2c6c_02.10.22

Ініціатори нововведень розповіли, на що слід чекати батькам та вихователям. Пише ТСН. 

Що очікувати батькам

Насамперед, можна чекати на максимальне зменшення рівня наповненості груп. Тоді діти зможуть навчатися з врахуванням всіх їхніх потреб та інтересів. Також батьки зможуть віддавати дитину до груп з різною формою освіти, серед яких буде і дистанційна.

В законопроєкті передбачається створення центрів педагогічної і психологічної підтримки батьків. Там їм допоможуть зрозуміти, що дитині цікаво в цьому віці, як її правильно розвивати.

Чиновники пообіцяли також усунути систему черг, яка наразі існує. Якщо буде така необхідність - почнуть діяти так звані мобільні дитячі садки для віддалених населених пунктів.

Врахували і воєнний стан. А тому передбачили покращення безпеки дітей. Місцева влада обіцяє сприяти облаштуванню садочків укриттями.

На що чекати вихователям

Педагоги зможуть отримати скорочення часу на роботу, а також адекватніший обсяг навантаження. З'явиться і гарантія відпочинку - тобто вихователі отримають щорічну оплачувану відпустку на 56 днів.

Також обіцяють встановити "повну академічну свободу". Тобто працівник дитячого садочка отримає право самостійно вибирати освітню програму, а ще створювати свої програми або брати участь в їхньому створенні.

Що ще зміниться в роботі дитячих садочків

В садочках за цим законопроєктом зможуть використовувати чи створювати освітні програми на основі різного інформаційного та навчально-методичного забезпечення.

Також закладам дозволять самостійно визначати структуру і тривалість навчального процесу, порядок харчування дітей, їхнього медичного обслуговування, а ще формувати перелік додаткових послуг.

В закладах освіти буде повна фінансова та кадрова незалежність, а також фінансові державні гарантії. Наприклад, принцип "кошти йдуть за дитиною".

Місцева влада зможе організувати компенсації за витрати на здобуття освіти у приватному дитячому садочку. Якщо у державному закладі дитині не вистачить місця, місцевою владою буде профінансоване її місце у приватному секторі.

Коли саме ми зможемо відчути зміни, не повідомляється. Але, скоріш за все, станеться це вже після закінчення війни.

Оценка материала:

5.00 / 3
В Україні зміниться робота дитячих садочків: що чекає на батьків та вихователів 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
02.10.2022 1552
Еще материалы раздела «Суспільство»