НОВОСТИ ДНЯ: "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвіті  Підрив довіри та дискредитація співпраці. Як пропаганда РФ атакує Литву, Польщу та Україну  В Україні 9 грудня ймовірний мокрий сніг та дощ, вдень до 5° тепла  Путіну привиділася польська "агресія": він заявив, що "тільки РФ дасть Україні гарантії безпеки"все новости дня
Бізнес
Економіка
05.10.2022 969

В Україні прогнозують суттєве здорожчання продуктів: якими будуть ціни найближчим часом

Війна, зростання ціни на паливно-мастильні матеріали, повернення акцизів на паливо, порушення логістичних ланцюгів, курс гривні щодо долара, безперечно вплинуть на зростання цін найближчим часом.

3935be2bfa8836eed9524d64f1fb9f12_05.10.22

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук  спрогнозував подорожчання найближчим часом продуктів на 15%. За його словами вже зовсім скоро продуктові товари здорожчають в середньому на 15%. Пише ТСН. 

На думку економічного експерта Олександра Хмелевського, вже в листопаді українці спостерігатимуть підвищення цін. Овочі та фрукти, незважаючи на сезон, здорожчають у середньому на 30-35%. Через обмеження експорту найближчими місяцями ціни на борошно та хліб будуть зростати помірно на 10-15%. Прогнозується, що вартість масла і цукру зросте на 15-20%. Через те, що ціни на такі крупи, як гречка та рис, значною мірою залежать від імпорту, тому девальвація гривні позначиться на зростання цін на ці продукти на 20-25%. Через масовий забій худоби взимку може спостерігатися дефіцит молока та молочних продуктів, а це може спричинити можливе підвищення цін на 30-40%. З тих самих причин відповідно підскочать і ціни на м'ясо – приблизно на 30%.

За даними НБУ, у 2022 році через брак пропозиції ранньої продукції з тимчасово окупованих південних регіонів України дорожчали фрукти та овочі. Через вичерпання запасів та скорочення можливостей імпорту дорожчали крупи, зокрема гречка і рис. Через руйнування основного видобувного підприємства подорожчала сіль. Зростали ціни на молочні та рибні продукти, а також на безалкогольні напої. До кінця 2022 року вартість необроблених продуктів, за прогнозами НБУ, зросте маже на 50%.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні прогнозують суттєве здорожчання продуктів: якими будуть ціни найближчим часом 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
05.10.2022 969
Еще материалы раздела «Економіка»