<
НОВИНИ ДНЯ: Зеленський звернувся до лідерів країн ЄС: треба переграти Путіна в рішучості  Оладки з капустою: рецепт від Євгена Клопотенка  Розкрита одна з таємниць виникнення життя на Землі – дослідження  Виробник Iris-T анонсував передачу Україні ще однієї ЗРК найближчими тижнями  Російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі — очільник МЗС Швеції  Рецепт ніжного "Наполеону" з вишнею  Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних святвсі новини дня
Бізнес
Технології
07.10.2022 1412

Чумацький Шлях може бути «тоншим», ніж думали раніше – дослідники

Група китайських та австралійських дослідників, вимірявши масу галактики Чумацького Шляху, заявила, що вона приблизно в 550 млрд разів перевищує масу Сонця.

630_360_1665053771-419_07.10.22

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Сіньхуа.

Цей показник майже наполовину менший за середнє значення, виміряне іншими дослідницькими групами, згідно з яким Чумацький Шлях був приблизно в 1 трлн раз важчий за Сонце.

«Наші останні результати показують, що Чумацький Шлях може бути "тоншим", ніж ми думали. Це означає, що в галактиці набагато менше темної матерії, що не світиться, але гравітаційної темної матерії, ніж передбачалося раніше», - заявила член вищезгаданої дослідницької групи і доктор Національної астрономічної обсерваторії при Академії наук Китаю Сюе Сянсян.

За її словами, маса має вирішальне значення для розуміння динаміки галактики. Однак у її оцінці спостерігалася висока невизначеність через обмеженість спостережень.

У цьому дослідженні вчені отримали результати, що базуються на даних китайського оптичного телескопа LAMOST та супутника Gaia Європейського космічного агентства.

Велика вибірка спектроскопічних даних, надана LAMOST, одна із головних переваг цього дослідження у порівнянні з іншими.

«Зразок не лише великий за кількістю та охопленням, а й фіксує тривимірне /3D/ положення, 3D-швидкість та вміст металу в кожній зірці», - додала Сянсян.

Як повідомляв Укрінформ, космічний зонд Національного управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) Juno зробив фотографію поверхні Європи – супутника планети Юпітер.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чумацький Шлях може бути «тоншим», ніж думали раніше – дослідники 5.00 5 2
Бізнес / Технології
07.10.2022 1412
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.