НОВОСТИ ДНЯ: В Україні завтра дощитиме на сході і заході, вдень - до +17°  Для Києва запроваджуються нові комендантські правила  У Держдумі РФ придумали, як "врятувати" Путіна від Гааги  Війна Путіна провалилася, але він триматиметься за владу до останнього - Foreign Affairs   Маляр закликала не обговорювати контрнаступ: деталі - військова таємниця  Cиноптики розповіли, чи потішить теплом другий місяць весни  "Інформація – це теж зброя": Маляр пояснила, чому не варто обговорювати контрнаступ ЗСУвсе новости дня
Бізнес
Економіка
10.11.2022 1492

Половина українців у Польщі покращили свій рівень життя

На сьогодні в Польщі налічується близько мільйона українців, які виїхали туди після війни, і практично половина з них покращили свій рівень життя порівняно з тим, як вони жили у своїй країні.

Про це повідомляє money.pl з посиланням на дослідження агентства з працевлаштування Gremi Personal

Так, 51,1% українців, які проживають у Польщі, кажуть, що їхній рівень життя значно зріс – вони можуть дозволити собі купувати продукти та речі, які не могли дозволити у своїй країні – йдеться у дослідженні агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Ця тенденція стосуються як висококласних спеціалістів, які працюють у Польщі за фахом, відкривають компанії та іноді заробляють більше поляків, так і трудових мігрантів, які приїжджають заробляти, щоб витратити ці гроші в Україні.

Водночас 36,7% українців не бачать різниці у доходах. 12,2% — відповіли, що живуть на нижчому рівні, бо у своїй країні мали кращу роботу і заробляли більше.

Зараз більшість громадян України шукають тимчасову роботу за 6-9-місячними контрактами, тому що хочуть повернутися на батьківщину.

Також зазначається, що мінімальні зарплати у Польщі та Україні відрізняються утричі.

Наразі мінімальна заробітна плата в Польщі становить 3010 злотих брутто, а в Україні - 6,5 тисяч гривень, або близько 846 злотих.

А от ціни на основні продукти у Польщі так Україні суттєво не відрізняються, навіть з огляду на інфляцію. Але мешканці Польщі заробляють у середньому до трьох разів більше, ніж в Україні.

Нагадаємо, ще до початку війни українці становили найбільшу групу економічної міграції в Польщі — вони приїжджали як на постійну роботу, яка більш оплачується, так і на тимчасові контракти.

Лише у 2018 році українці витратили в Польщі в понад 10 млрд злотих за рік (понад 2 млрд євро).

Оценка материала:

5.00 / 2
Половина українців у Польщі покращили свій рівень життя 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
10.11.2022 1492
Еще материалы раздела «Економіка»