<
НОВИНИ ДНЯ: Трамп має намір ініціювати збільшення оборонних бюджетів країн НАТО, - The Telegraph  Коли в Україну надійде більшість обіцяної зброї від союзників  Як працюватимуть банки 6 та 8 травня  Якою буде погода на Великдень: детальний прогноз на вихідні в Україні  На вихідних в Україні похолоднішає, - прогноз  В Україні на вихідних вдень до 24° тепла, на півночі та сході - нічні заморозки  Заморозки і антициклон Sven: синоптик розповіла про погоду на 4 травня в Українівсі новини дня
Бізнес
Технології
12.11.2022 4962

Сонце пробило діру в магнітному полі Землі: що це спричинило

Експерти не впевнені, чи це незвичайне явище було якимось невідомим типом полярного сяйва.

59f6170dec77c387d376b1d2ce04dfcc_12.11.22

Вчені заявили, що в магнітному полі Землі утворилася тріщина через потужний потік сонячних частинок, які вирвалися із Сонця під час чергового сонячного спалаху. Ця діра в магнітосфері дозволила зарядженим сонячним частинкам проникнути глибше в атмосферу планети, внаслідок чого в небі над Норвегією помітили незвичайне, дуже рідкісне рожеве полярне сяйво. Пише ТСН. 

Про це пише Space.

За дивовижним рожевим сяйвом змогла спостерігати туристична група на чолі з гідом Маркусом Варіком. За його словами, рідкісне небесне явище в небі над Норвегією з'явилося на короткий проміжок часу.

Здебільшого полярні сяйва бувають зеленого кольору, і це пов'язано з тим, що сонячні частинки стикаються з атомами кисню у верхніх шарах атмосфери Землі. Але через те, що потік сонячних частинок проник трохи глибше в атмосферу, нижче за 100 км, там він зіткнувся з атомами азоту, газу якого багато в цьому шарі атмосфери. Це й викликало появу рожевого полярного сяйва.

Раніше стало відомо, що дуже яскравий метеор очевидці помітили над Веллінгтоном, Нова Зеландія. Ця подія тривала близько 10 секунд і супроводжувалася гучним гуркотом. Він залишив сліди на метеорологічних радарах, сейсмометрах і геостаціонарних супутниках.

Оценка материала:

5.00 / 3
Сонце пробило діру в магнітному полі Землі: що це спричинило 5.00 5 3
Бізнес / Технології
12.11.2022 4962
Еще материалы раздела «Технології»