НОВОСТИ ДНЯ: "Росіяни не тікають з поля бою": Путін продемонстрував цілковиту необізнаність про своїх солдатів-дезертирів  У Німеччині заявили, що Україна має право захищатися і за межами своєї країни  Мобілізація жінок в Україні: як призивають і кому потрібно обов'язково стати на облік  Hubble зробив фотографію наймолодшої галактики у всесвіті  Підрив довіри та дискредитація співпраці. Як пропаганда РФ атакує Литву, Польщу та Україну  В Україні 9 грудня ймовірний мокрий сніг та дощ, вдень до 5° тепла  Путіну привиділася польська "агресія": він заявив, що "тільки РФ дасть Україні гарантії безпеки"все новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
17.11.2022 495

Як виглядає найдавніше у світі підводне місто і де воно знаходиться: йому понад 5000 років

Найдавніше підводне місто на планеті знаходиться в Греції. Воно знаходиться на острові Павлопетрі, біля берегів Лаконії на півдні Пелопоннесу. За даними дослідників, цьому місту понад 5000 років, і воно є найдавнішим поселенням у світі.

Як виглядає це місто і що про нього відомо – пише rbc.ua.

Павлопетрі (Паулопетрі) – невелике поселення на острові біля берегів Середземного моря. Його виявив у 1967 році дослідник Ніколас Флеммінг. Детальне вивчення підводного міста показало, що йому понад 5000 років і воно є найстарішим підводним "загубленим містом", яке колись вдавалося виявити на всій планеті.

1968 року Павлопетрі відвідали археологи з Кембриджського університету. Вони склали карту поселення та визначили розміри стародавнього міста.

Перші результати вказували на те, що це було місто мікенської епохи, але пізніші дослідження показали, що воно набагато старше.

Павлопетрі був заселений вперше у 2800 році до н.е. - там були виявлені предмети, що належать до бронзового віку.

Загальне планування поселення залишилося недоторканим і завдяки тому, що місто багато років знаходилося під водою, деякі елементи добре збереглися.

Місто - одне з перших "планових", з житловими кварталами, адміністративними будинками, заводами з виробництва гончарних виробів, ринками. Його територія становила близько 153 квадратних кілометрів.

Це було активне та процвітаюче портове місто зі своєю культурою, торгівлею.

Вчені припускають, що Павлопетрі було затоплено після трьох катастрофічних землетрусів, що сталися в цьому районі близько 1000 р. до н. е. Піднятися з дна воно не змогло через сильні сейсмічні явища. І це дозволило йому зберегтися майже в первозданному вигляді.

Оценка материала:

5.00 / 3
Як виглядає найдавніше у світі підводне місто і де воно знаходиться: йому понад 5000 років 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
17.11.2022 495
Еще материалы раздела «Суспільство»