НОВОСТИ ДНЯ: В Україні будуть по-новому продавати курячі яйця: як зміняться вимоги  Як вплине ембарго на російський дизель на європейський ринок: прогноз експерта  Ядерні погрози Путіна: експерт пояснив, що змусить Росію відмовитись від залякування  "Але можуть почати і раніше": експерт повідомив імовірну дату нового наступу РФ на Україну  Що таке перша, друга та третя лінії оборони: пояснення військового експерта Жданова  "Україна має 2-4 місяці на звільнення територій": генерал Маломуж пояснив чому  "Щоб ніколи не повторилося": Буданов перелічив завдання України для відносин з РФ після війнивсе новости дня
Бізнес
Економіка
02.12.2022 627

У Верховній Раді повідомили, чи зміниться в Україні фіксований курс долара до кінця року

Підстав для здешевшання гривні, за його словами, наразі немає.

e44d126b178832d7ffc56db875ec061e_02.12.22

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та фінансової політики Данило Гетманцев заявив, що фіксований курс долара в Україні до кінця року навряд чи зміниться. Пише ТСН. 

Про це він повідомив в інтерв'ю "Українським новинам".

"Мені здається, що НБУ чітко дав зрозуміти, що до кінця року не буде будь-яких змін офіційного курсу і для цього підстав немає", - наголосив Гетманцев.

Він також додав, що наразі Україна має постійну допомогу міжнародних партнерів, а золотовалютний резерв налічує понад 25 млрд доларів.

"У нас досить ритмічна допомога партнерів, яка надходить до нас. Понад 45% зовнішньої допомоги з листопада надходить за рахунок грантів. Золотовалютний резерв становить понад 25 млрд доларів, тобто три місяці імпорту гарантовано", – зазначив він.

Нагадаємо, фіксований курс долара наразі в Україні перебуває на рівні 36,57 грн/дол. Такий курс НБУ встановив від 21 липня цього року, знизивши тоді офіційний курс гривні на 25%.

Водночас у бюджеті-2023 середньорічний курс долара закладений на рівні 42,2 грн/дол., а на кінець року він становитиме 45,8 грн за дол. (замість 50 грн за дол. у попередньому прогнозі).

Раніше директорка департаменту казначейських операцій "Юнекс Банку" Ганна Золотько говорила, що у грудні в Україні може виникнути дефіцит готівки. Втім, за її словами, яким буде курс долара цього місяця, спрогнозувати важко.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Верховній Раді повідомили, чи зміниться в Україні фіксований курс долара до кінця року 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
02.12.2022 627
Еще материалы раздела «Економіка»