Прес-релізи
Товари та послуги
Топ-3 помилок при лікуванні сухого кашлю
Довгий та набридливий кашель — захисний механізм, що дозволяє людині якнайшвидше позбутися інфекції, що пробралася всередину. Так організм прагне прочистити дихальні шляхи та полегшити свій стан. Але іноді кашель буває сухим: хоч би як намагався організм, мокротиння не відходить, а залишається всередині.
Щоб упоратися з таким станом, лікар призначає ліки від сухого кашлю, що розріджують мокротиння та допомагають йому залишити організм хворого. При цьому важливо зробити рентген чи флюорографію, щоб побачити, чи є слиз у респіраторному тракті. Якщо його немає, сухий кашель є симптомом іншого захворювання, а якого саме — має визначити лікар.
Якісні та недорогі ліки проти сухого кашлю завжди знайдуться в мережі аптек «АДД». Ви легко підберете ефективний препарат, а якщо виписаного лікарем засобу не виявиться, провізори підкажуть, чим його можна замінити.
Сухий кашель: різновиди
Всі захворювання, що провокують появу сухого кашлю, можна розділити на 2 великі групи:
- респіраторні;
- не пов'язані з дихальною системою.
У першому випадку терапевт або педіатр виписує ліки, що розріджують мокротиння. Через кілька днів кашель стає продуктивним, а мокротиння легко відхаркується.
Складніше визначити, що провокує сухий кашель, якщо його виникнення не пов'язане із дихальною системою. Досліджувати доведеться різні системи організму:
- травну — гастроезофагеальний рефлюкс;
- серцево-судинну — гіпертонія, стенокардія, аритмія;
- нервову — вокальний тик;
- ендокринну — захворювання щитоподібної залози.
Також сухий непродуктивний кашель може бути викликаний алергічною реакцією на пил, пилок рослин, певні запахи та інші компоненти. Поява алергену подразнює дихальні шляхи, але при цьому мокротиння не утворюється, тож відхаркувати нічого.
Помилки при лікуванні
Зазвичай їх допускають ті, хто не звертається до лікаря та намагається вилікувати сухий кашель самостійно:
- Вживання муколітиків. Якщо поява сухого кашлю не пов'язана з респіраторним захворюванням, у вживанні муколітичних засобів немає сенсу. Такі препарати покликані розріджувати мокротиння, а його в цьому разі не буде.
- Лікування банками чи гірчичниками. Доведено, що використання таких методів дає радше відволікаючий ефект. Хоча в'язкі субстанції, як-от мокротиння, при нагріванні дійсно розріджуються, прогріти легені гірчичниками неможливо — вони знаходяться надто глибоко. А отримати термальний опік цілком реально. Якщо ж сухий кашель має серцево-судинне походження, прогрівання може бути смертельно небезпечним.
- Вживання препаратів, що пригнічують кашель. Кашель — це механізм, що сигналізує про небезпеку та допомогає позбутися всього зайвого. Пригнічення кашльового рефлексу призводить до ускладнень — хвороба не тільки нікуди не зникає, а й «замикається» всередині.
Деякі люди вважають, що кашель можна не лікувати, та діють за принципом «саме мине». Це небезпечна помилка, внаслідок якої інфікований секрет продовжує відкладатися на легенях та бронхах. Якщо його не розріджувати та не відхаркувати, може сформуватися пробка, здатна повністю перекрити просвіти бронхів. Такий стан загрожує задухою.
При сухому кашлі необхідно обов'язково відвідати лікаря та ретельно виконувати його рекомендації. Всі необхідні для лікування препарати ви можете купити в «Аптеці Доброго Дня».