НОВОСТИ ДНЯ: У Раді назвали імена нардепів, у яких забрали зарплати через "прогули"  Президент Азербайджану заявив про можливість підписання мирної угоди з Вірменією  Найближчими днями в Україні збережеться тепло, переважно без опадів  Баклажани, запечені з помідорами та сиром  ЗСУ вже цього року можуть зайти до Криму: військовий експерт назвав ознаки  Щодня били рекорди: за два дні ЗСУ знищили цілу бригаду артсистем – Жданов  Кабачкова ікра в домашніх умовах, як з магазину: найкращі рецептивсе новости дня
Бізнес
Економіка
28.12.2022 804

Що чекає на бюджетників наступного року, наскільки зменшаться зарплати

2023 року Кабінет Міністрів зменшить видатки на оплату працівників бюджетного сектору на 27%

fd7b2abbd48b61817c2ad8eedaecdb7d_28.12.22

Через війну, вимоги Міжнародного валютного фонду український уряд наступного року ці планує зменшити зарплати працівникам бюджетного сектору. Про це йдеться в Меморандумі в рамках нової Моніторингової програми для України, опублікованого на сайті Міністерства фінансів. Пише ТСН. 

Сьогодні більша частина доходів України витрачається на оборонний сектор, на потреби ЗСУ. Соціальна допомога внутрішньо переміщеним особам та незахищеним верствам населення — на другому місці по витратах.

Міжнародний валютний фонд пообіцяв надати черговий кредит за умови виконання деяких зобов'язань, якщо будуть реалізовані  умови Моніторингової програми. Основна умова від МВФ для надання позики — скоротити різницю між доходами та бюджетними витратами. Для того, щоб збільшити бюджетні надходження та зменшити видатки, на вимогу Міжнародного валютного фонду було ухвалене рішення скоротити зарплати працівникам бюджетного сектору.

Наскільки зменшаться виплати бюджетникам

Загальне скорочення зарплатного фонду наступного року становитиме 27%. Яким чином буде здійснюватися економія – як шляхом зменшення номінальних зарплат, так і шляхом скороченням кількості працівників. Як зазначено в меморандумі: "З огляду на обмеження, які постають перед нами, ухвалено непросте політичне рішення – зменшити видатки на оплату праці працівників бюджетного сектору на 27 відсотків у номінальному виразі порівняно з 2022 роком як шляхом зменшення заробітної плати окремим категоріям працівників, так і через обмеження загальної чисельності працівників".

Оценка материала:

5.00 / 1
Що чекає на бюджетників наступного року, наскільки зменшаться зарплати 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
28.12.2022 804
Еще материалы раздела «Економіка»