НОВОСТИ ДНЯ: Україна отримає з Європи 80 Leopard: Spiegel повідомив, коли надійдуть німецькі танки  Дійдуть до Азовського моря: експерт про великий наступ ЗСУ  В Україні 26 січня без опадів, температура вдень до +5°  Зеленський підписав закон про посилення відповідальності в армії  Винищувачі F-16 для України: полковник ЗСУ назвав їхні переваги  Синоптики розповіли, чи чекати сніг чи дощ 26 січня  Зеленький запровадив санкції проти Новинського та інших представників РПЦвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
01.01.2023 3693

"Відкриття року": вчені знайшли у гробниці візира фараона ще 60 мумій

Гробниця візира в якийсь момент стала некрополем.

1ca05f3b4db62caa7f27582ab18ba5cf_01.01.23

Група єгиптологів з Іспанії виявила дві гробниці, в яких перебувало майже 60 мумій. Це сталося на території стародавнього єгипетського міста Луксор. Пише ТСН. 

Про знахідку повідомляє La Prensa Latina.

"Найважливішою подією цього року є відкриття двох гробниць, глибиною майже шість метрів, що складаються з двох камер кожна і містять близько 60 мумій і залишків мумій", — сказав Франциско Х. Мартін, лідер групи археологів.

За словами Мартіна, дві вторинні гробниці з'єднані двома поховальними камерами й характеризуються відсутністю епіграфів, які були знайдені в гробниці візира Аменхотепа-Хюї, яка містить 30 колон з епіграфами.

Об'єкт є свідченням того, що гробниця візира в якийсь момент стала некрополем.

"Вони почали будувати інші гробниці з різних династій всередині гробниці візира, оскільки це місце було священним", — зазначили вчені.

Аменхотеп-Хюї був візиром фараона Аменхотепа III протягом останньої третини його правління. Він був родом з північного Єгипту і вважався "лідером опозиції"" на тлі нових релігійних течій, які просував Ахенатен, син і спадкоємець фараона.

Нагадаємо, у Єгипті археологи розкопали піраміду невідомої давньоєгипетської цариці.

Оценка материала:

5.00 / 5
"Відкриття року": вчені знайшли у гробниці візира фараона ще 60 мумій 5.00 5 5
Життя та Стиль / Суспільство
01.01.2023 3693
Еще материалы раздела «Суспільство»