<
НОВИНИ ДНЯ: Опади відступлять: Гідрометцентр розповів про погоду на Київщині  Спека відступає: 13 червня в Україні стане свіжіше  Удари України вглиб Росії: Світан назвав необхідну зброю, яка зможе діставати аж до Уралу  Зеленський хоче до зими відновити усі зруйновані енергооб'єкти, які можливо  Дощі, а подекуди навіть грози: якою буде погода в Україні 13 червня  Україну накриють зливи з градом і шквалами: синоптикиня уточнила прогноз на вівторок  Зливи, град та шквали: синоптик попередила про небезпечні опади та похолоданнявсі новини дня
Політика
Україна
18.01.2023 630

Київ отримуватиме допомогу від ЄС в обмін на реформи

Єврокомісія виплатила Україні перший транш із пакета допомоги на 18 мільярдів євро. У межах першого фінансового надходження Україна отримає 3 мільярди євро. Але вже наступні 15 мільярдів (4,5 мільярда євро на квартал) Київ отримуватиме лише за виконання узятих зобов’язань, зокрема запровадження реформ, які зафіксовані у меморандумі між Україною та ЄС.

Про це повідомляє Європейська правда.

Зазначається, що у разі відкату якоїсь із ключових реформ у майбутньому Україна ризикує втратити право на безвідсотковий кредит – за меморандумом, у цьому разі ЄС має зупинити "відсоткову субсидію".

"Усе це дає високий рівень впевненості, що реформи з цього переліку будуть належно втілені. Адже ціна їхнього зриву є надзвичайно високою", – кажуть у статті.

У меморандумі – 20 пунктів, розбитих на чотири блоки: "Верховенство права", "Енергетика", "Структурні реформи та ефективне врядування" та "Макрофінансова стабільність". Частина з них є достатньо розмитими (як приклад, вимога "Домогтися прогресу в реалізації дорожньої карти інтеграції ринку електроенергії" напевно буде виконана, бо прогрес може бути навіть мінімальним). Але у документі є також політично чутливі вимоги з чіткими строками їхнього виконання.

Зокрема, Україна зобов’язалася:

– до кінця березня завершити відбір нового голови НАБУ, а у другому кварталі – призначити його на посаду (*);

– запровадити оцінку ефективності керівництва САП;

– до кінця вересня відновити роботу ВРП та ВККС на основі рекомендацій Етичної ради та конкурсної комісії (*);

– до кінця 2023 року змінити систему відбору майбутніх суддів за нової методології та за участю реформованої ВККС;

– до кінця вересня затвердити стратегічний план комплексного реформування правоохоронного сектора (*);

– повернути кримінальне покарання за контрабанду у значних розмірах (декриміналізована за часів Януковича);

– до кінця лютого провести дерегуляцію ліцензування та дозвільної системи, а до кінця року – цифровізацію видачі ліцензій;

– зберегти ДП "Медичні закупівлі України" як єдиного національного закупівельника медичного обладнання, ліків та вакцин на центральному рівні;

– до березня обрати наглядову раду НАК "Нафтогаз України";

– до червня запустити корпоративну реструктуризацію ТОВ "Оператор ГТС України".

"Примітно, що у переліку є кілька пунктів (ми позначили їх значком *), що збігаються з вимогами до України для початку переговорів про вступ до ЄС – однак їх продублювали у документі з реальними фінансовими стимулами. Ще більший ступінь збігу цей перелік має із зобов’язаннями перед МВФ". – пояснили у матеріалі.

"Схоже, що українська влада розуміє ціну питання, тож виконання реформ із цього переліку вже почалося. Наприклад, зараз уряд у невідкладному режимі відбирає кандидатів до наглядової ради "Нафтогазу", яка ще у вересні 2021 року припинила роботу через порушення корпоративних процедур з боку українського уряду", – додали у ЄП.

Оценка материала:

5.00 / 2
Київ отримуватиме допомогу від ЄС в обмін на реформи 5.00 5 2
Політика / Україна
18.01.2023 630
Еще материалы раздела «Україна»