НОВОСТИ ДНЯ: Українцям пояснили, коли паспорти з різною транслітерацією визнаватимуться недійсними  Жданов пояснив, як ЗСУ вдається так успішно знищувати ППО ворога  Початок тижня буде сонячним, вдень прогріє до +16°  Україна готується перейти на літній час: коли і куди крутнути стрілки  Фінансовий гороскоп на тиждень: кого зі знаків зодіаку очікує прибуток 20-26 березня  Як довго можна їздити в ЄС на авто з українською реєстрацією: всі деталі  За яких умов розпочнеться весняний контрнаступ: у ЗСУ дали відповідьвсе новости дня
Бізнес
Економіка
22.01.2023 1288

Автопаливо незабаром почне зростати в ціні

У березні-квітні поточного року з великою ймовірністю в Україні можуть збільшитися ціни на автопаливо, оскільки запаси будуть закінчуватися, а нові обсяги потрібно купувати в Європі.

Про це розповів експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн, повідомляє Обозреватель.

Наразі йде заміщення російських обсягів на інші, це перебудова і логістичних ланцюгів, і ресурсної бази. Так, ембарго на нафту почалося з 5 грудня, а 5 лютого почне діяти ембарго на російські нафтопродукти. Відповідно, є ризики, що щось не працюватиме одразу, якогось палива не вистачатиме. Як результат, ціни можуть зрости:

"Думаю, основні події розгорнуться у березні-квітні, коли вже потік російських нафтопродуктів припиниться і, відповідно, розпочнуться пошуки, а точніше, реалізація цих нових поставок".

Крім того, навесні буде традиційна закупівля дизеля аграріями, які зазвичай починають готуватися до посівної наприкінці лютого.

Однак Куюн не позначив орієнтовну ціну на паливо, а також який обсяг додатково буде потрібний.

"Тому сюрпризи будуть, буде дуже напружений період, і я думаю, що перше півріччя року буде напруженим", - говорить він.

Оценка материала:

5.00 / 1
Автопаливо незабаром почне зростати в ціні 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
22.01.2023 1288
Еще материалы раздела «Економіка»