НОВОСТИ ДНЯ: Прийде потепління. Синоптики розповіли, де 1 квітня буде найхолодніше та дощі  Україна готується до контрнаступу: потрібна важка техніка та підготовлені бійці, - Резніков  Міфи про е-рецепт: що потрібно знати  Дощі, але тепло. Якою буде погода в Україні на вихідні  У Росії зросла кількість громадян, які виступають проти війни в Україні – дослідження  Мобілізація в Україні: як батько неповнолітніх дітей може отримати відстрочення  Великий контрнаступ ЗСУ наближається: що відомо про можливі терміни і напрямкивсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
28.01.2023 901

Вчені дослідили, що жести людей і шимпанзе схожі: що спільного

Жести шимпанзе і бонобо збігаються приблизно на 95%.

d1534990a817ff8ebfabfadce7edc2d3_28.01.23

Дослідники з Університету Сент-Ендрюс дійшли двисновку, що людська мова жестів схожа на ту, якою користуються мавпи. Зокрема жести шимпанзе і бонобо, якими вони спілкуються між собою, зрозумілі людям. Пише ТСН. 

Про це пише BBC.

Зазначається, що останній спільний предок із шимпанзе використовував схожі жести. Саме вони могли бути початковою точкою людського мовлення.

Докторка Кірсті Грем з університету Сент-Ендрюс, провідна дослідниця, заявила, що жести всіх людиноподібних мавп - шимпанзе і бонобо - збігаються приблизно на 95%".

"Ми вже підозрювали, що ця здатність жестикулювати могла бути у нашого останнього спільного предка. Але тепер ми цілком впевнені, що наші предки почали жестикулювати, і це згодом вплинуло на розвиток нашого мовлення", - зазначила вона.

Під час дослідження, яке було частиною науковою місії, виявили, що людиноподібні мавпи використовують цілий "лексикон" із понад 80 жестів. Усі вони призначенні для передавання повідомлень іншому члену їхньої групи.

Наприклад, фраза "почисть мене" передається за допомогою довгого дряпання. А от погладжування рота означає "дай мені цю їжу". Тоді як відривання смужок від листка зубами є жестом флірту у шимпанзе.

Спільний словник жестів

Вчені з інституту пішли далі і перевірили, чи можуть люди зрозуміти жести своїх найближчих родичів мавп. Для цього вони переглядали відео, на яких шимпанзе і бонобо жестикулюють. Згодом на основі цього обирали варіанти відповіді зі списку можливих значень жестів.

Результати здивували навіть дослідників. Виявилося, що кожен другий, хто брав участь в експерименті, правильно називав значення жесту.

"Ми були дуже здивовані результатами", - сказала докторка Кетрін Гобайтер з Університету Сент-Ендрюс.

В університеті зазначили, що жести, які люди розуміють від природи, можуть бути спільним словником жестів для всіх видів мавп включно з нами.

"Виявляється, ми всі можемо робити це майже інстинктивно, що одночасно захоплює з точки зору еволюції комунікацій і водночас дратує вченого, який витратив роки на навчання, як це робити", - додала доктор Кетрін.

Нагадаємо, що учені зробили захопливе відкриття – шимпанзе навчилися лікувати одне одного за допомогою жуків.

Оценка материала:

5.00 / 2
Вчені дослідили, що жести людей і шимпанзе схожі: що спільного 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
28.01.2023 901
Еще материалы раздела «Суспільство»