НОВОСТИ ДНЯ: Нова війна на Близькому Сході: чому конфлікт "Талібану" і Ірану вигідний Україні  Вченим вперше вдалося зафіксували гігантський циклон на північному полюсі Урану  "Хочуть розчленувати нашу країну": Лавров пожалівся на західні країни, які планують передати Україні F-16  Дощі на півдні й сході, місцями гроза: прогноз погоди на сьогодні  "Йде війна на всіх напрямках": у Путіна заговорили про загрозу для Росії  У РДК розповіли, як вони із вітерцем проїхали кордон Росії: "Там не було нікого"  Це реально: генерал розповів, як і за якої умови можуть вбити Путінавсе новости дня
Бізнес
Технології
24.02.2023 264

МВФ проти визнання криптовалют платіжним засобом

Міжнародний валютний фонд розробив план дій щодо поводження з криптоактивами. Першим пунктом у ньому міститься заклик не давати криптовалютам, таким як біткоїн, статусу законного платіжного засобу.

bitcoin1

Про це повідомляється на сайті МВФ.

Члени ради директорів МВФ вважають, що потенційні вигоди від криптоактивів ще не матеріалізувалися, а загрози уже окреслилися.

Основні побоювання МВФ полягають в тому, що широке впровадження криптоактивів може підірвати ефективність монетарної політики, дозволить обходити заходи з управління потоками капіталів та посилить фіскальні ризики.

Фонд вважає, що заборона криптовалют не найкращий вихід, але це питання дискусійне: кілька директорів МВФ заявили, що такий варіант виключати не варто.

Тому поки що Фонд дає дев'ять основних рекомендацій щодо поводження з криптоактивами:

→ захищайте грошово-кредитний суверенітет та стабільність шляхом зміцнення меж монетарної політики, не надавайте цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу;
→ остерігайтеся надмірної волатильності потоків капіталу та підтримуйте ефективність заходів щодо управління ними;
→ проаналізуйте та розкривайте фіскальні ризики та ухваліть однозначний податковий режим для криптовалюти;
→ встановіть правову визначеність цифрових активів та усуньте юридичні ризики;
→ розробіть та забезпечте дотримання пруденційних вимог, а також вимог до поведінки та нагляду до всіх учасників індустрії;
→ створіть спільну систему моніторингу між різними національними агенціями та органами влади;
→ розробіть міжнародні механізми співробітництва для посилення нагляду та забезпечення дотримання правил щодо криптовалют;
→ слідкуйте за впливом нового класу активів на стабільність міжнародної валютної системи;
→ зміцнюйте глобальну співпрацю з метою розвитку цифрових інфраструктур та альтернативних рішень для транскордонних платежів та фінансування.

Фонд заявив, що регулювання криптовалют має бути розумним, щоб не пригнічувати інновації, а державний сектор може використовувати деякі базові технології криптоактивів для своїх цілей державної політики.

Оценка материала:

5.00 / 1
МВФ проти визнання криптовалют платіжним засобом 5.00 5 1
Бізнес / Технології
24.02.2023 264
Еще материалы раздела «Технології»