НОВИНИ ДНЯ: У Зеленського відреагували на пропозицію РФ розділити Україну  Зеленський розповів, як Україна повертатиме Крим  Ідеальний рецепт на Новий рік 2025: як засолити будь-яку рибу за 15 хвилин  Перші дослідження ґрунту з темного боку Місяця розкрили нові факти  Удари ЗСУ вглиб Росії: експерт назвав цілі ракет ATACMS  Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнтвсі новини дня
Бізнес
Технології
13.03.2023 1099

Українські антидронові станції та рушниці ефективніші існуючих аналогів

На Львівщині презентували вітчизняну систему захисту від безпілотних літальних апаратів та дронів. Проект має назву “Закрите небо” та складається з кількох елементів.

5_13.03.23

Зручні для пересування радіолокаційні та навігаційні станції "Піранья 20БСП" виявляють дрони та безпілотні літальні апарати на відстані до 20 км і точно визначають їх координати на відстані до 6 км.

А портативні антидронові рушниці PIRANHA «HAD 3/5 R» пригнічують сигнал між пультом оператора та безпілотним літальних апаратом. При попаданні ворожого БПЛА в зону дії антидронової рушниці він зупиняється або виконує аварійну посадку.

Наразі, доступні дві моделі вітчизняних антидронових рушниць PIRANHA «HAD 3/5 RRADK. Перша модель є трьох діапазонною і призначена для блокування комерційних дронів, а друга модель є п’яти діапазонною та може блокувати військові дрони, які використовують додаткові частоти.

1_1_13.03.23

Українські антидронові рушниці працюють довше та якісніше існуючих аналогів. Вони виготовлені з вітчизняних комплектуючих. При необхідності, процес технічного обслуговування займає три дні, два з яких відводяться на доставку в один та інший напрямок.

Пілотний проект «Закрите небо» стартував у жовтні 2022 році в Дрогобичі. В місті діють два базових комплекси для боротьби з неозброєними безпілотниками та шість базових комплексів для боротьби з дронами. Окрім того, є два мобільних антидронові комплекси, що встановлені на автомобілях. Заступник військового коменданта Дрогобича, Олександр Тимошенко, підтверджує, що система ефективно працює на території Дрогобича, Трускавця, Стрия та Борислава.

Найближчим часом подібні антидронові комплекси з’являться у підрозділів Збройних Сил України, Національної Гвардії та Територіальної оборони.

Цікаво, що українська приватна компанія, що розробляє та виготовляє презентоване обладнання для радіоелектронної боротьби, вже досить відома на міжнародному ринку.  Продукція використовується військовими в більш ніж 25 країн світу. Але з лютого 2022 року виробник змінив фокус на забезпечення  обороноздатності України.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українські антидронові станції та рушниці ефективніші існуючих аналогів 5.00 5 1
Бізнес / Технології
13.03.2023 1099
Еще материалы раздела «Технології»