<
НОВИНИ ДНЯ: Затримання ухилянтів і проникнення в житло: в Україні з'явиться військова поліція – всі деталі  В Україні зможуть звільняти за колабораціонізм: Рада підтримала закон  Частину України накриють грозові дощі та град: прогноз погоди на 6 червня  Пиріг із лаваша з сиром: простий рецепт  Китай висунув Росії газовий ультиматум і загнав Путіна в глухий кут — FT  Короткочасні дощі з грозами: синоптик дала прогноз погоди на 5 червня  Дощі та спека: якої погоди очікувати в різних регіонах України 5 червнявсі новини дня
Політика
Україна
17.03.2023 663

Якщо відправляють на війну без підготовки: мобілізованим українцям дали важливу пораду

Юрист прокоментував резонансну загибель на фронті мобілізованого тернополянина Богдана Покітка.

73deb7af49c020fd048513732c3486e9_17.03.23

Мобілізовані українці, якщо їх відправляють на війну без проходження необхідної підготовки, повинні писати скарги командуванню своєї військової частини. Якщо це не діє - звертатися до Генштабу та Міністерства оборони. Пише ТСН. 

Про це розповів в ефірі "Сніданку з 1+1" під час всеукраїнського телемарафону адвокат Андрій Новак, коментуючи резонансну історію тернополянина Богдана Покітка, який загинув на фронті всього через місяць після отримання повістки.

Як наголосив юрист, "бувають ситуації, що на місцях не виконують вимог із підготовки бійців і одразу відправляють на передову".

"В ідеальному світі такого не має бути, і в принципі у нас, за словами військово-політичного керівництва, кожен мобілізований громадянин, який не має бойового досвіду, повинен пройти бойову підготовку. Однак у публічному доступі документів, які б унормовували, що має знати військовослужбовець, мобілізований, немає. Скоріше за все, це є під грифом ДСК - для службового користування. Ми, звичайні громадяни, не можемо цих документів побачити", - зазначив він.

За словами Новака, "це історія не поодинока, особливо в перші місяці війни я таких історій чув багато".

Адвокат пояснив, що мобілізовані мають робити в такій ситуації:

"Відразу писати рапорт на командира військової частини або на командира центру комплектування, щоб відправили на полігон, на підготовку. Якщо ж не відправляють, то скаржитись до ВСП - військової служби правопорядку, до військової прокуратури, в Генштаб, Міноборони. Писати скарги, що вас без підготовки бійця відправляють служити на передок".

Нагадаємо, 33-річний житель Тернополя Богдан Покітко загинув на фронті менше ніж через місяць після того, як його мобілізували. Повістку чоловікові вручили на його день народження на зупинці громадського транспорту. Досвіду служби в армії Покітко не мав. Спочатку його зарахували до роти охорони Тернопільського військкомату - стояти в караулах та брати участь у роздаванні повісток. Навчання на полігоні чоловік не проходив. Менше ніж за місяць Богдана Покітка відправили до Донецької області на фронт. Мобілізований загинув під час ворожого обстрілу, пробувши на війні близько п'яти діб.

Прокуратура порушила кримінальне провадження за статтею 425 ККУ - недбале ставлення до військової служби. Встановлюється причетність осіб, імовірна недбалість яких призвела до тяжких наслідків. Максимальний термін покарання, передбачений санкцією статті, – від 5 до 8 років позбавлення волі.

Оценка материала:

5.00 / 1
Якщо відправляють на війну без підготовки: мобілізованим українцям дали важливу пораду 5.00 5 1
Політика / Україна
17.03.2023 663
Еще материалы раздела «Україна»