НОВОСТИ ДНЯ: Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром  Молодь із вищою освітою. Як змінився портрет українців у Польщі з початку війни  Стовпчик термометра помітно "підскочить": прогноз погоди в Україні 3 червня  "Гвардія наступу" готова до наказів: Клименко розповів про створення додаткової бригади "Хартія"  Паштет із курячої печінки: рецепт популярної закуски  В Україні похолодає, будуть грози та шквали  Лукашенко назвав "основну помилку" Росії та Білорусі щодо Українивсе новости дня
Бізнес
Технології
31.03.2023 333

Небезпечну для національної безпеки систему автоматичного блокування інтернет-ресурсів можуть оскаржити у судах

Інтернет Асоціація України (ІнАУ), що поєднує високотехнологічні компанії українського інтернету, опрацьовує судовий механізм скасування Розпорядження НЦУ від 30.01.2023 №67/850 «Про впровадження системи фільтрації фішингових доменів».

613230_31.03.23

З моменту оприлюднення цього Розпорядження ІнАУ пропонувала терміново змінити систему фільтрації. Згідно з експертизою, що проведена фахівцями Асоціації, централізована автоматична система має стратегічні технологічні вразливості, які ставлять під загрозу весь сегмент українського інтернету та створюють загрози національній безпеці. У військовий час такі вразливості дозволяють на суттєвий час заблокувати доступ до інтернету в зоні .ua. Транзитний сервер РНБО, на який передається інформація, є дублюванням функцій та знижує рівень захисту системи. Пише inau.ua.

На думку фахівців ІнАУ, замість автоматичної системи має бути створена альтернативна система блокування фішингових сайтів з можливістю для кожного провайдера переглядати перелік сайтів для блокування на випадок помилки. Відповідні пропозиції та зауваження ІнАУ передали на розгляд РНБО та відповідних державних органів. Наразі в РНБО розглядають пропозиції ІнАУ щодо змін до Регламенту роботи системи фільтрації фішингових доменів, необхідних для виключення заподіяння шкоди інформаційній безпеці України системою фільтрації фішингових доменів, унеможливлення незаконного збору і використання персональних даних користувачів і зниження ризиків позасудового блокування сайтів, які не є фішинговими.

Якщо зауваження не будуть враховані, ІнАУ підтримає судові позови проти автоматичної системи фільтрації.

Оценка материала:

5.00 / 2
Небезпечну для національної безпеки систему автоматичного блокування інтернет-ресурсів можуть оскаржити у судах 5.00 5 2
Бізнес / Технології
31.03.2023 333
Еще материалы раздела «Технології»