НОВОСТИ ДНЯ: ЗСУ запустили новий етап війни ударами по Криму – полковник запасу  У Києві зафіксовано температурний рекорд  “Потуга зібрати кілька сотень тисяч смертників”: експерт спрогнозував, чим закінчиться нова мобілізація в РФ  "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселеннявсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
10.04.2023 577

З початку великої війни з Московського патріархату до ПЦУ перейшли майже 300 церков

З початку повномасштабної війни Росії проти України та до кінця 2022 року з підпорядкування УПЦ МП до Православної церкви України перейшли 214 релігійних громад.

Зараз в Україні нараховується ще 8505 церков Московського патріархату, свідчать дані Opendatabot.

За даними дослідження, області з найбільшою кількістю церков Московського патріархату не змінились з кінця 2022 року: у Донецькій області функціонує 683 релігійні установи, у Хмельницькій та у Вінницькій – 613 та 563 відповідно.

З початку 2023 року на додачу до 214 зазначених, приналежними до ПЦУ стали ще 63 релігійні громади, пишуть аналітики.

20 церков (майже третина), що змінили свою приналежність, знаходяться у Київській області. У топ-3 також потрапили Вінницька та Хмельницька області – по 10 релігійних установ, що перейшли до ПЦУ від початку року.

Відповідно до змін до закону про свободу совісті та релігійні організації, який набув чинності напередодні вторгнення російських військ в Україну, релігійні установи мають відбивати свої зв’язки з країною-агресоркою у назві. Як стверджує Opendatabot, деякі релігійні організації це правило ігнорують, намагаються приховати свою належність до УПЦ МП.

Мін'юст почав інформувати про це, вказуючи під назвою установи у базі Єдиного державного реєстру – "не вказано про належність до Російської православної церкви".

Через це деякі релігійні організації нібито самочинно виправляють свої назви на минулі. Всі ці релігійні громади знаходяться на території Чернівецької області, інформує Opendatabot.

Оценка материала:

5.00 / 1
З початку великої війни з Московського патріархату до ПЦУ перейшли майже 300 церков 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
10.04.2023 577
Еще материалы раздела «Суспільство»