<
НОВИНИ ДНЯ: Минуле життя залишилося позаду: як воюють колишні ув’язнені в лавах ЗСУ  Холодний атмосферний фронт в Україні: якою буде погода 19 липня і чи повернеться спека  Переговори чи поле бою: дипломат про те, як вирішуватиметься доля України  17 липня спека до +39°, подекуди пройдуть дощі  Кияни пережили ще один найспекотніший день в історії спостережень  В Україні 17 липня буде найспекотніший день року: прогноз  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липнявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
23.04.2023 12288

Киньте горох в лунку з картоплею і будете здивовані результатом: дачна хитрість, про яку мало хто знає

Картопля і горох — це сумісні культури, які можуть рости в одній лунці.

Досвідчені дачники вважають, що таке сусідство навіть може допомогти отримати багатий урожай. Пише ТСН.ua.

Досвідчені городники давно знають про сівозміну та сумісність культур. Але виявляється деякі рослини можна не просто садити поруч на грядці, але й в одну лунку. Головне, щоб вони не конкурували один з одним за світло та площу зростання.

Для економії місця можна садити в одну лунку картоплю та горох. Цей метод був відомий ще за старих часів. Однак тоді ще не знали, що крім економії місця, горох також дає картоплі додаткову користь.

Горох — рослина, яка виробляє азот. На її коренях утворюються невеликі "капсули", в яких він збирається під впливом азотофіксуючих бактерій. Вони переводять азот, який беруть із повітря, в іншу форму, що легко засвоюється корінням рослин. Тому горох, а також бобові, здатні значно збагатити ґрунт для картоплі, яка в результаті дасть великий урожай.

Існує два варіанта висаджування гороху разом з картоплею. Перший і найлегший — кидати горошини в лунку разом з картоплиною. Другий — коли з'являться перші паростки картоплі потикати в кущики горох.

Горох не буде затінювати картоплю, а її кущики будуть добре підтримувати стебло. Коли горох дозріє, його стручки можна буде легко обірвати, а саме стебло викопується разом з картоплею. Його коріння коротке і жодним чином не впливає на розвиток бульб.

Квасоля замість гороху

Замість гороху під час висаджування картоплі можна також використовувати квасолю. В одну лунку кидається одна картоплина і одна квасолина. Цей метод зручний також тим, що він допомагає чітко визначити рядки культури. Якщо на грядці з'являється бур'ян, але сходів картоплі ще не видно, можна орієнтуватися по квасолі і прополювати без страху.

Городники, які садять горох чи квасолю разом з картоплею, стверджують, що на кущах стало менше колорадського жука, тому оброблення інсектицидами може не знадобитися.

Висаджуючи квасолю і картоплю в одну лунку, віддавайте перевагу не кучерявим, а кущовим сортам. Вони займають менше місця і можуть спокійно залишатися в сухому вигляді до прибирання. Корінець у квасолі також досить маленький і не заважає розвитку бульб.

Горох та квасоля можуть також захистити картоплю від дротяника. Цей шкідник рідше атакує культуру, що позитивно впливає на урожайність.

Оценка материала:

4.60 / 5
Киньте горох в лунку з картоплею і будете здивовані результатом: дачна хитрість, про яку мало хто знає 4.60 5 5
Життя та Стиль / Суспільство
23.04.2023 12288
Еще материалы раздела «Суспільство»