НОВИНИ ДНЯ: Через фінансову скруту Трамп почав торгувати Бібліями – The New York Times  Держборг України за місяць скоротився більш ніж на 1 млрд доларів  Переломный момент: генерал розповів, як потрібно діяти в Харкові для знешкодження ворога  У Британії визнали, що не могли б воювати з Росією понад два місяці  Ще буде короткочасне похолодання: синоптикиня розповіла, якої погоди чекати в Україні  Як Україна може досягти ядерного паритету з РФ: нардеп назвав три шляхи  28 березня в Україні стане ще тепліше, у кількох областях - дощі всі новини дня
Прес-релізи
IT та зв'язок
24.04.2023 352

Професії майбутнього: спеціаліст зі штучного інтелекту

Робота зі штучним інтелектом йде неймовірними темпами. Але його перспективи досі залишаються незрозумілими. Адже обговорення щодо безпеки глобального впровадження ШІ ще тривають.

Застосування штучного інтелекту в суспільстві стає дедалі ширшим. Недарма на усіх рівнях активно обговорюються можливі зміни, що неодмінно трапляться зі збільшенням сфер застосування штучного інтелекту. Саме цим питанням були стурбовані на міжнародній конференції в Давосі. То ж, чого чекати суспільству від розвитку нових технологій? Чи варто вже зараз орієнтуватися на майбутні зміни, чи краще віддати перевагу класичним професіям.

Як вплине вивчення штучного інтелекту на ринок праці

У світі проводиться безліч досліджень по впливу ШІ. Наприклад, Массачусетський університет спільно з компанією IBM з'ясували, що майже по 150 тис. вакансіях штучний інтелект вже потіснив людину. Роботодавці стали наймати менше спеціалістів через те, що програми здатні виконувати завдання набагато швидше та ефективніше. Загалом це професії, де багато рутинних дій.

Чим більш розвиненими стають алгоритми ШІ, тим активніше ними замінюють працю людей. Це стосується кур'єрів, секретарів, письменників, операторів та диспетчерів.

З розвитком прогресу області застосування штучного інтелекту можуть розповсюдитись на медицину, банківську сферу, програмування та інші. Вже зараз сучасні технології активно застосовуються в цих галузях.

Варто зазначити, що спеціальності, пов'язані зі спілкуванням (HR-спеціалісти, керівники, аналітики) стають дедалі більш популярними. Саме їх знання необхідні для навчання штучного інтелекту.

Можливості ШІ

ChatGPT, котрий став сенсацією серед новітніх розробок, довів, що можливості ШІ практично не мають кордонів. Програма самостійно пише доволі гарні тексти й навіть може скласти роман. Крім того, вона здатна підтримувати діалог та усвідомлено відповідати на питання. Поява інновації змусила перейматися не тільки авторів. Програмісти, що володіли найпопулярнішою професією, зіштовхнулися з міцною конкуренцію. Штучний інтелект без спеціаліста здатен написати будь-який код.

Винятковим здається застосування ШІ в медицині. Його робота з великими обсягами інформації вже стала звичною. А от роботи, що виконують операції на живих пацієнтах, змушують затамувати подих.

Система розумних будинків все частіше застосовується в суспільстві. А зараз створюють навіть розумні міста. І все це керується ШІ. Інститути штучного інтелекту вже готують спеціалістів, що будуть наглядати за системами. Адже люди ще досі не вірять, що робот здатен впоратися з тим, з чим не може людина.

Перспективи спеціальностей у штучному інтелекті

Робота зі штучним інтелектом йде неймовірними темпами. Але його перспективи досі залишаються незрозумілими. Адже обговорення щодо безпеки глобального впровадження ШІ ще тривають.

На цьому етапі можна розглядати поширення популярності спеціальностей в таких галузях, як машинне навчання, аналіз даних, програмне забезпечення. Саме тут будуть створюватися нові професії. Прогнозують, що в майбутньому підвищиться попит на фахівців у наступних галузях:

- інженер з машинного навчання;

- вчений-дослідник AI;

- менеджер проєктів ШІ;

- бізнес-аналітик;

- робототехнік;

- розробник алгоритмів, що допомагають програмам розуміти мову людей;

- спеціаліст по комп’ютерному зору.

Університети штучного інтелекту

Вищі навчальні заклади вже зараз піклуються про те, щоб запобігти дефіциту спеціалістів у майбутньому. Тому багато університетів створили факультети штучного інтелекту. Навчатися можна в будь-якій країні світу.

Якщо ви вирішили зв'язати своє майбутнє з технологіями штучного інтелекту, отримати зажадану та прибуткову професію, звертайтеся до фахівців нашої компанії Edusteps. Ми допоможемо обрати найкращий навчальний заклад. Наші спеціалісти візьмуть на себе підготовку документів, перемовини з адміністрацією ВНЗ, оформлення візових паперів тощо. Крім того, ми попіклуємося про дорогу та облаштування на місці. А це означає, що ви не матимете жодних проблем під час вступу та переїзду.

Оценка материала:

5.00 / 2
Професії майбутнього: спеціаліст зі штучного інтелекту 5.00 5 2
Прес-релізи / IT та зв'язок
24.04.2023 352
Еще материалы раздела «IT та зв'язок»
  • Сколько стоит подключить интернет и что предлагают провайдеры Харьков Сколько стоит подключить интернет и что предлагают провайдеры Харьков

    В Харькове существует множество провайдеров, предлагающих разнообразные услуги по подключению к интернету. Они конкурируют между собой, предоставляя широкий спектр тарифов и услуг, чтобы привлечь как можно больше клиентов.

    IT та зв'язок 25.03.2024 232
  • Чому заміна екрана Самсунг А10 має відбуватися виключно з оригінальними деталями? «МТІ-Сервіс» наводить приклади Чому заміна екрана Самсунг А10 має відбуватися виключно з оригінальними деталями? «МТІ-Сервіс» наводить приклади

    Сучасній людині важко уявити своє життя без мобільного телефона. Адже в цьому пристрої поєднується стільки функцій, що ви можете завжди залишатися на зв’язку, працювати з документами, грати в ігри чи робити фото. Головне для цього всього – справність смартфона.

    IT та зв'язок 12.03.2024 287
  • Огляд смартфонів Google Pixel 7 і 7 Pro – флагмани зі штучним інтелектом Огляд смартфонів Google Pixel 7 і 7 Pro – флагмани зі штучним інтелектом

    Якщо Pixel 6 та 6 Pro завоювали шанувальників завдяки чудовим камерам та штучному інтелекту, то нова 7-а серія смартфонів Google претендує на звання конкурента гігантів. Щоб розбавити ринковий тандем Apple-Samsung, гаджети отримали надпотужний процесор, шикарні камери та покращену автономність. Фахівці магазину електроніки AVIC з'ясували, чому Google Pixel 7 і 7 Pro не гірші від флагманів інших брендів, що вони пропонують користувачам і в чому переваги кожного з апаратів.

    IT та зв'язок 09.03.2024 477
  • Хмара AWS – набір корисних інструментів для вдосконалення бізнесу Хмара AWS – набір корисних інструментів для вдосконалення бізнесу

    Найбільш популярним хмарним сервісом у сфері платформених та інфраструктурних послуг є Amazon Web Services. Застосовують його вже майже 20 років такі мегакорпорації, як Кока-Кола, Нетфлікс, БМВ та інші. Все частіше можливостями користуються і порівняно невеликі підприємства. Ознайомитися з можливостями та перевагами AWS користувачі з України можуть на https://www.softwareone.com/uk-ua/cloud-services/aws. Досить довго хмара знаходилася в лідерах за прибутками, проте поступилася у 2010 році Майкрософт Азур.

    IT та зв'язок 06.03.2024 348
  • Особливості просування сайтів Особливості просування сайтів

    Розкручений веб-сайт може стати для свого власника справжнім золотим дном. Наявність топового майданчика – це трамплін до зростання продажів. Адже те що з Мережі можна отримувати готових клієнтів – це факт, що підтверджено на практиці. І необхідно для цього лише мати інтернет-ресурс, який правильно налаштований.

    IT та зв'язок 01.03.2024 318