НОВОСТИ ДНЯ: "Приліт" по аеродрому у Курську: знищено керівництво авіаполку РФ – ЗМІ  Однією ракетою можна розбити колону російських військ: експерт пояснив переваги ATACMS  У Києві оновлено столітній температурний рекорд  Росія рекордно підвищить тарифи на газ для власного неселення  Стало відомо, скільки українських військових Британія підготує до кінця року  Синоптик дала прогноз на 26 вересня та розповіла, коли в Україну прийдуть дощі  Не мачо, а пацанчик із "дев'яностих": фінське видання опублікувало таємне відео з Путіним 30-річної давностівсе новости дня
28.04.2023 236

У 2023 році українці купуватимуть менше ліків через брак грошей

Падіння ВВП, зростання рівня інфляції, недостатнє покриття ліків державою та високий рівень кишенькових витрат за медпослуги та ліки — вплинуть на доступність медичних послуг та особливо ліків у 2023 році.

Про це свідчить аналіз від Українського центру охорони здоров'я (UHC).

Аналітики зазначають, що фармацевтичний ринок на початку вторгнення впав та не відновився до кінця 2022 року.

"Ситуація буде погіршуватися, адже грошей більше не стає ані у населення, ані у держави. Продовження війни також поглибить кризу", — каже Діана Руснак, аналітик UHC та співавтор звіту.

За результатами аналізу, обсяг фармацевтичного ринку зменшився на 23% у порівнянні з 2021 роком, тоді як середня ціна за упаковку зросла на 15% — зі 100,6 грн у 2021 році до 115,8 грн у 2022 році.

Зменшилось відшкодування для аптек в програмі "Доступні ліки": у 2022 році було відшкодовано на 23% менше упаковок ліків, ніж у 2021.

За словами аналітиків, інша проблема полягає в тому, що "Доступні ліки" охопили лише 7% від загального ринку рецептурних препаратів у 2022 році, які пацієнти можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою.

Зокрема, за результатами дослідження ВООЗ, кожен 5 українець не зміг отримати необхідні ліки. Основною причиною став брак грошей.

Зростання загальних продажів ліків у 2022 році зафіксовано лише в трьох областях України — Закарпатській, Полтавській та Тернопільській, ймовірно внаслідок збільшення вимушено переміщених людей з інших регіонів. При цьому найбільше падіння продажів ліків очікувано спостерігалося на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться активні бойові дії — таких як Харків, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ.

Оценка материала:

5.00 / 1
У 2023 році українці купуватимуть менше ліків через брак грошей 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
28.04.2023 236
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»