НОВИНИ ДНЯ: Не пропустіть: місячний посівний календар на квітень 2026 року, найсприятливіші дні для закладення великого урожаю  Кешбек за січень нарахують мільйонам українців: коли прийдуть гроші  Гороскоп на 28 березня: Овнам - зізнання, Левам - несподівані конфлікти  Топ 10 декоративних рослин, які витісняють бур’яни: дієвий спосіб позбутися проблеми раз і назавжди  В Україні у суботу до +18°, дощі лише на заході  Удари України по портах на Балтиці паралізували 40% експорту нафти з РФ, - Reuters  Найгірші цифри з 2022 року: у РФ зафіксували рекордне падіння довіри до Путінавсі новини дня
05.05.2023 760

Компанію, відповідальну за фінансування ЖК "Укрбуд", зобов'язали повернути 3,7 млрд грн

Відповідне розпорядження видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

ТОВ "Фінансова компанія "Житло-Капітал", яка є управителем фондів фінансування будівництва об'єктів корпорації "Укрбуд", має повернути на рахунки в українських банках понад 3,7 млрд грн. Відповідне розпорядження №49-ДУМ видане 14 квітня 2023 року Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Пише ТСН. 

Відповідно до законодавства, компанії, які займаються професійною діяльністю з управління майном для фінансування об'єктів будівництва або здійснення операцій з нерухомістю, мають зберігати кошти оперативного резерву, сформованого за рахунок залучених в управління коштів, на банківських рахунках.

У розпорядженні йдеться, що ТОВ "ФК "Житло-Капітал", є яка є управителем фондів фінансування будівництва об'єктів корпорації "Укрбуд", передала кошти свого оперативного резерву до ТОВ "Каса народної допомоги", яка є небанківською установою. Відповідно, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку вимагає від "Житло-Капітал" "розміщення всіх коштів оперативного резерву фондів фінансування будівництва у сумі 3,7 млрд грн на вкладних рахунках у банках".

За даними українських журналістів, ТОВ "Каса народної допомоги" пов’язане з власником компанії "Укрбуд" Максимом Микитасем. У 2016 році дане ТОВ кредитував покупку житла в "Укрбуд".

Для ТОВ "ФК "Житло-Капітал" це вже не перше "зникнення" коштів. У 2020 році Товариство вже відкликало свідоцтва про участь у фонді фінансування будівництва житлового комплексу "Genesis", фактично залишаючи людей і без грошей, і без майбутнього житла.

Як повідомлялось раніше, Максим Микитась є обвинуваченими у корупційній схемі з квартирами для Національної гвардії України на понад 81 млн грн. Згодом Максиму Микитасю також повідомили про підозру у викраденні людини та вимаганні. Наприкінці 2022 року Микитася викрили  у спробі підкупу за 22 мільйони євро мера Дніпра.

Оценка материала:

5.00 / 2
Компанію, відповідальну за фінансування ЖК "Укрбуд", зобов'язали повернути 3,7 млрд грн 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
05.05.2023 760
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»