НОВОСТИ ДНЯ: Марсіанський гелікоптер від NASA встановив рекордну для себе висоту  Мобілізація в Україні: хто може служити за місцем проживання, як змінити частину і що таке відношення  Рецепт салату з курячого філе і ананасів: ідеальне поєднання  Поблизу Єгипту археологи виявили затонулі храми та артефакти  Британська розвідка пояснила низький моральний дух та нездатність росіян наступати  Наскільки скоротиться населення України через 10 років: вчена шокувала цифрою  Галушки із твердого сиру та манки: смачно та простовсе новости дня
Прес-релізи
Авторинок
21.05.2023 623

Різниця між дизельним паливом та соляркою: що потрібно знати водіям

Чим відрізняється дизель від солярки: особливості й порівняння.

Що таке дизельне паливо і солярка? Чи є між ними відмінності? Розповідаємо все, що треба знати водієві.

Дизель і солярка — це одна і та ж речовина чи ні? Докладно розібратися в тому, чим відрізняється солярка від дизельного палива, допоможуть експерти гуртового постачальника Lesgroup, які підготували ємний звіт про особливості зазначених нафтопродуктів, наведений нижче.

Солярка — це обивательська назва дизеля, що використовується в розмові. Між цими поняттями різниця полягає лише в самому слові, а насправді це один і той же нафтопродукт. Дизпаливо являє собою суміш летких рідких вуглеводнів маслянистого виду, одержувану шляхом фракційної перегонки сирої нафти. Це важча речовина, ніж бензин, і тому менш летюча. Це паливо кипить у діапазоні температур від 220 до 350 °C. Крім того, воно має властивість спалахувати при сильному тиску.

Ключові особливості дизельного палива та солярки

Щоб розібратися, чим відрізняється дизель від солярки (або чи немає відмінностей між ними), слід докладно розглянути основні характеристики нафтопродукту. Дизель отримують шляхом перегонки сирої нафти із застосуванням газойльових та гасових фракцій. У разі вакуумної перегонки атмосферного залишку говорять про гасомасляний склад. Однак якщо його одержують при крекінгу більш важких фракцій, то це крекінґ-дизельне паливо.

Якісні характеристики ДТ визначаються за допомогою градуювальної системи, яка використовує як зразок суміш вуглеводнів, званих цетаном (відповідає 100 градусам) та альфаметилнафталіном (нуль градусів). Якість дизельного палива, що використовується в автомобілях, має цетанове число дуже близьке до 50. Цікавим фактом є те, що дизель за якістю нічим не поступається бензину, хоча поширена думка про інше.

Одним із важливих фізичних характеристик дизпалива є його в'язкість. Вона визначає плинність та опір палива до потоку. Вимірюється в кінематичних одиницях і виражається в стоках або мм²/с. У порівнянні з бензином цей показник у дизеля вищий, що пов'язано з їх відмінностями у складі та хімічних властивостях. Висока в'язкість ДТ дозволяє забезпечити змащування паливної системи, включаючи форсунки та насоси, а також запобігає витоку палива через ущільнення. У холодних умовах дизельне паливо стає густішим і важче подається, тому в таких випадках застосовуються різні добавки до нього, що знижують цей параметр.

Сфера використання дизеля та солярки

Використання дизеля як дешевшого палива для автомобіля пов'язане з тим, що процес його виробництва простіше, ніж використовуваний для отримання бензину. Його легше очищати, і виходить пальне з температурою кипіння від 180 до 360 °C.

Цей продукт є найкращим паливом, яке використовується сучасними транспортними засобами, що перевозять товари дорогами. Отже, з міркувань маркетингу та потрапляння в ціновий ланцюжок дизель обкладається нижчою податковою ставкою, ніж бензин. Ця перевага є своєчасною у поточному економічному сценарії.

Чому дизель називають соляркою

У чому відмінність дизеля від солярки? Обидва слова позначають паливо, яке використовується у великовантажних або дизельних двигунах та для живлення систем опалення. Назва «солярка» виникла через те, що вона спочатку використовувалася як паливо для старих газових освітлювальних приладів.

Ще одна популярна версія з приводу плутанини з назвами одного й того ж паливного виду — схожість у вимові із ще одним представником хімічної промисловості — соляровою олією. Не потрібно плутатися у версіях та намагатися знайти істину. Сучасному водієві важливо засвоїти — дизель та солярка не мають жодних відмінностей, крім написання.

 

 

Оценка материала:

5.00 / 2
Різниця між дизельним паливом та соляркою: що потрібно знати водіям 5.00 5 2
Прес-релізи / Авторинок
21.05.2023 623
Еще материалы раздела «Авторинок»
 • Ходова автомобіля і її профілактика, ремонт та де це зробити у Львові Ходова автомобіля і її профілактика, ремонт та де це зробити у Львові

  Ходова частина автомобіля – найбільш зношувана система авто. Це відбувається внаслідок природного скорочення ресурсності: деталі постійно працюють з тертям, зношуються, втрачають міцність. Якщо підтримувати ходову частину у хорошому стані, вона тривалий час не потребуватиме значних ремонтних робіт. Якщо ж такі роботи потрібні, варто виконати їх так, щоб ціна на ремонт ходової у Львові була оптимальною. Якість робіт теж важлива, адже справна ходова гарантує необхідну швидкість, безпеку, руху, економність витрачання ресурсів власника авто.

  Авторинок 23.08.2023 219
 • 4 нові революційні китайські електромобілі, доступні в Україні 4 нові революційні китайські електромобілі, доступні в Україні

  Останніми роками світова автомобільна промисловість переживає глибоку трансформацію, значною мірою зумовлену стрімким розвитком технології електромобілів. Китай міцно зарекомендував себе як лідер у їх розробці та виробництві. Оскільки попит на екологічно чисті транспортні засоби продовжує зростати, ці електрокари не лише привернули увагу українських споживачів, а й роблять значний внесок у зусилля країни зі скорочення викидів вуглецю та сприяння розвитку сталої міської інфраструктури. Розгляньмо найкращі моделі, що мають великі перспективи.

  Авторинок 18.08.2023 378
 • Як відбувається автовикуп у Києві Як відбувається автовикуп у Києві

  Автовикуп автомобіля являє собою зручний, швидкий і передбачуваний спосіб продажу автомобіля, надаючи власнику низку значних переваг. Цей процес особливо актуальний для тих, хто хоче заощадити час і зусилля, а також продати автомобіль без зайвого клопоту, надавши його професійним викупникам.

  Авторинок 09.08.2023 272
 • Найкращий вибір - офіційний дилер Lexus: досконалість у кожній деталі Найкращий вибір - офіційний дилер Lexus: досконалість у кожній деталі

  Lexus - автомобільний бренд, відомий своєю досконалістю, інноваціями та розкішшю. Якщо ви мрієте про власний автомобіль Lexus, вам неодмінно варто звернутися до офіційного представника бренду - "Сіті Плаза Лексус".

  Авторинок 31.05.2023 102
 • Как пересесть с механической коробки передач на автоматическую? Как пересесть с механической коробки передач на автоматическую?

  Автомат или механика – это извечный вопрос в среде автомобилистов. У каждого варианта есть свои поклонники (и их выбор оправдан – преимущества есть у обоих коробок передач), а есть и противники. Но не всегда выбор зависит только от личных предпочтений. Могут быть ситуации, когда вы всю жизнь ездили на механической КПП, а новая машина с автоматической. Нужно ли дополнительно проходить курсы вождения для этого и получать новые права? Давайте разбираться.

  Авторинок 29.05.2023 117