НОВИНИ ДНЯ: Перший рівень небезпеки: Гідрометцентр попередив мешканців Київської області про ожеледь  У Криму повернуть історичні назви кримськотатарською мовою, - Мінреінтеграції  Зеленський підписав закон про держбюджет на 2024 рік: основні показники  Коли і як закінчиться війна в Україні: експрем’єр РФ зробив неочікуваний прогноз  Погода на грудень 2023 року: синоптикиня розповіла, чим здивує початок зими  Будівництво метро на Троєщину і тролейбусних ліній до Броварів та Бучі: коли очікувати старту  "Тон змінився". США погрожують в'язницею за порушення стелі цін на нафту РФ, - Bloombergвсі новини дня
Бізнес
Економіка
24.05.2023 522

Податки для ФОПів: від 1 липня можуть скасувати пільги для підприємців

У разі прийняття законопроєкту ФОПи позбавляться багатьох пільг, які були введені на час воєнного стану

Депутати готують нововведення для фізичних осіб-підприємців від 1 липня. Якщо буде ухвалений законопроєкт  №8401 будуть скасовані пільги щодо сплати єдиного податку для ФОПів на 1 та 2 групі та ставку у 2% для ФОПів на 3 групі. Також доведеться платити  штрафи за роботу без касових/РРО. Пише ТСН. 

Скасування пільги по сплаті єдиного податку

Від 3 квітня 202 року і до кінця воєнного стану ФОПи 1 та 2 групи могли сплачувати єдиний податок на добровільній основі. У разі прийняття законопроєкту №8401 добровільність сплати єдиного податку для ФОПів 1 та 2 групи буде скасована і, від липня підприємці будуть сплачувати єдиний податок обов’язково.

Для ФОПів 3 групи буде скасована пільга -- 2% від прибутку

Багато підприємців скористались цією пільгою під час війни. Від липня у разі прийняття законопроєкту ФОПи, які перебувають на цій ставці будуть переведені автоматично на ту групу та ставку, з якої прийшли на 2%.

Штрафи за роботу без  видачі чека повертаються

З початку 2022 року підприємці повинні були працювати з РРО (реєстратор розрахункових операцій), якщо мають валютну виручку, або  POS-термінал/інтернет еквайринг. Після початку війни у цьому питанні уряд також надав підприємцям послаблення — якщо підприємець не видав чек, штраф не застосовувався. У разі прийняття законопроєкту за невидачу чека повернеться штраф у розмірі 100%-150% від суми товару, який придбали без чека.

Законопроєктом заплановано також повернення планових перевірок.

Оценка материала:

5.00 / 1
Податки для ФОПів: від 1 липня можуть скасувати пільги для підприємців 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
24.05.2023 522
Еще материалы раздела «Економіка»