НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Бізнес
Економіка
28.05.2023 272

Податки для ФОПів: від 1 липня можуть скасувати пільги для підприємців

У разі ухвалення законопроєкту ФОПи позбавляться багатьох пільг, які були запроваджені на час воєнного стану

Депутати готують нововведення для фізичних осіб-підприємців від 1 липня. Якщо буде ухвалений законопроєкт  №8401 будуть скасовані пільги щодо сплати єдиного податку для ФОПів на 1 та 2 групі та ставку у 2% для ФОПів на 3 групі. Також доведеться платити  штрафи за роботу без касових/РРО. Пише ТСН. 

Скасування пільги зі сплати єдиного податку

Від 3 квітня 202 року і до кінця воєнного стану ФОПи 1 та 2 групи могли сплачувати єдиний податок на добровільній основі. У разі ухвалення законопроєкту №8401 добровільність сплати єдиного податку для ФОПів 1 та 2 групи буде скасована і, від липня підприємці будуть сплачувати єдиний податок обов’язково.

Для ФОПів 3 групи буде скасована пільга -- 2% від прибутку

Багато підприємців скористались цією пільгою під час війни. Від липня у разі ухвалення законопроєкту ФОПи, які перебувають на цій ставці будуть переведені автоматично на ту групу та ставку, з якої прийшли на 2%.

Штрафи за роботу без  видачі чека повертаються

Від початку 2022 року підприємці повинні були працювати з РРО (реєстратор розрахункових операцій), якщо мають валютну виручку, або  POS-термінал/інтернет еквайринг. Після початку війни у цьому питанні уряд також надав підприємцям послаблення — якщо підприємець не видав чек, штраф не застосовувався. У разі ухвалення законопроєкту за невидавання чека повернеться штраф у розмірі 100%-150% від суми товару, який придбали без чека.

Законопроєктом заплановано також повернення планових перевірок.

Оценка материала:

5.00 / 1
Податки для ФОПів: від 1 липня можуть скасувати пільги для підприємців 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
28.05.2023 272
Еще материалы раздела «Економіка»