НОВОСТИ ДНЯ: Ексклюзивний прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  Чому в Україні переводять годинники на зимовий час: де цього не роблять  Відключення світла в Україні: скільки цього року коштує купити “екофлоу”, генератори, павербанки та гірлянди  Робота розробника українських ракет "Нептун", "Стугна" і "Корсар" заблокована: подробиці скандалу навколо КБ "Луч"  Прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  У Раді хочуть скасувати "правки Лозового" та строки давності корупційних злочинів  В Україні шукають десятки тисяч робітників: які професії найзатребуваніші, де та скільки платятьвсе новости дня
Політика
Європа
26.05.2023 264

Німеччина скотилася до рецесії: що сталося з найбільшою економікою Європи

Економісти кажуть, що в зимові місяці далося взнаки масштабне підвищення цін на енергоносії.

907ef0d524d138b81ef032230e91c52f_26.05.23

Економіка Німеччини зазнала технічної рецесії, адже скорочується вже два квартали поспіль. Пише ТСН. 

Про це повідомляє Spiegel з посиланням на нові дані Федерального статистичного відомства.

ВВП Німеччини скоротився від січня до березня 2023 року на 0,3% порівняно з попереднім кварталом. Таким чином, економіка держави скорочувалась другий квартал поспіль.

Якщо два квартали поспіль є негативними, то говорять про технічну рецесію (це фаза економічного циклу, під час якої відбувається загальне зниження економічної активності).

Чому в Німеччині сповільнилося економічне зростання

"Часто використовуваний критерій технічної рецесії був виконаний. Масштабне підвищення цін на енергоносії далося взнаки в зимові місяці", – розповів головний економіст Commerzbank Йорг Кремер.

У матеріалі йдеться, що економічне зростання Німеччини сповільнилося внаслідок скорочення приватного споживання, яке в першому кварталі впало на 1,2%. Це могло статися, зокрема, через втрату купівельної спроможності споживачів внаслідок високої інфляції.

Окрім того, скоротилося і державне споживання – на 4,9%. Водночас позитивний імпульс надали інвестиції, що зросли на 3,9%. Німецьку економіку підтримала також зовнішня торгівля.

Які прогнози щодо економіки ФРН

Значного підйому німецької економіки поки не прогнозується. Бундесбанк очікує принаймні незначного зростання навесні.

"У другому кварталі 2023 року економічне виробництво має знову дещо збільшитися", – йдеться в поточному щомісячному звіті банку.

Очікується, що усунення вузьких місць у постачанні, великий портфель замовлень та нижчі ціни на енергоносії мають забезпечити відновлення німецької промисловості.

"Це також має підтримати експорт, особливо з огляду на те, що світова економіка відновила певний імпульс", – кажуть у Бундесбанку.

Федеральний уряд Німеччини розраховує на зростання ВВП на 0,4% 2023 року. А наступного року – на зростання на 1,6%. Зауважимо, що 2022 року зростання ВВП становило 1,8%.

Нагадаємо, напередодні угорська національна валюта обвалилася після заяв премʼєра Віктора Орбана, який сказав, що він не вірить у перемогу України у війні, і що Будапешт виступає проти надання допомоги Києву.

Оценка материала:

5.00 / 1
Німеччина скотилася до рецесії: що сталося з найбільшою економікою Європи 5.00 5 1
Політика / Європа
26.05.2023 264
Еще материалы раздела «Європа»