НОВИНИ ДНЯ: "Москва до нестями боїться цього кроку": Піонтковський сказав, чому РФ вкрай потрібні перемовини  У Зеленського назвали умови для відкриття аеропорту "Бориспіль"  Солодощі до свят: рецепт апельсинових цукатів  Таємниці піраміди: вчені нарешті відкриють загадкові двері всередині Хеопса  Безперервно наступати вони не можуть: воїн ЗСУ оцінив можливості окупантів на передовій  Офіцер ЗСУ Роман Сініцин відповів на популярний аргумент проти мобілізації  В Україні 4 грудня переважно без опадів, вдень від 6° морозу до 4° теплавсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
04.07.2023 260

Чи працюватимуть пункти вакцинації проти COVID-19 після карантину

В Україні 1 липня завершилася дія карантину та режиму надзвичайної ситуації через епідемію COVID-19. Короновірусна інфекція переходить до групи сезонних захворювань, як грип.

У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я розповіли, чи потрібно робити щеплення проти COVID-19 та чи працюватимуть пункти вакцинації.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, що навесні ВООЗ скасувала надзвичайну ситуацію в сфері охорони здоров'я, тобто COVID-19 було перенесено до постійної проблеми охорони здоров'я.

«Однак COVID-19 нікуди не зникає, а SARS-CoV-2 циркулюватиме надалі. Тому вакцинація залишається рекомендованою, пункти щеплення працюватимуть», – сказав він.

У МОЗ повідомили, що щеплення проти COVID-19 залишаються рекомендованими і безоплатними. Наразі на рівні країни є понад 7 млн доз вакцини.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, щеплення потрібно зробити людям з груп ризику:

  • Вагітним жінкам;
  • Особам старше 60 років;
  • Імуноскомпрометованим особам;
  • Працівникам об’єктів критичної інфраструктури.

Українці, які хочуть зробити щеплення проти COVID-19, після скасування карантину можуть звернутися до сімейного лікаря або до пунктів вакцинації.

«Пункти щеплень продовжуватимуть працювати, на їх базі додатково планується проведення рутинних щеплень», – пояснили у МОЗ.

Вакцинація проти COVID-19 може бути проведена згідно з рішенням лікаря за бажанням пацієнта.

У МОЗ підкреслили, що вакцинація проти COVID-19 є рекомендованою, але не обовʼязковою.

«Базовий курс щеплення складається з двох вакцин (або з однієї, якщо використовується однодозна вакцина «Джонсон»). Після того роблять перший бустер і другий бустер. На сьогодні це рекомендована схема – базова для 95 % українців. Рішення щодо 3 ревакцинації проти COVID-19 буде розглянуто на найближчому засіданні НТГЕІ», – зазначили у відомстві.

Оценка материала:

5.00 / 1
Чи працюватимуть пункти вакцинації проти COVID-19 після карантину 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
04.07.2023 260
Еще материалы раздела «Суспільство»