НОВИНИ ДНЯ: Як доглядати за тюльпанами у вазі: як найдовше зберегти їх свіжими  Перехід на літній час 2026: коли і куди крутити стрілку годинника  Росія більше не очікує падіння економіки: що рятує окупантів  Кінець валютної паніки? Чого чекати від курсу долара та євро наступного тижня - прогноз банкіра  Путін допомагає Ірану з ударами: у Німеччині назвали цинічну мету Кремля  Трампу стає "трохи нудно" через війну в Ірані: у Білому домі зростає напруга  Пальне та продукти дорожчають: чи планує уряд стримувати цінивсі новини дня
Бізнес
Економіка
30.07.2023 3710

Що буде з цінами на пальне до кінця літа

Уже найближчим часом бензин додасть у ціні.

d6ee7d1e7a7bd109d79d7710a9c14746_30.07.23

Ціни на бензин та дизельне паливо в Україні продовжують зростати. Пише ТСН. 

Про це пише Апостроф.

Щодо прогнозу на кінець серпня (і літа), то, якщо тенденція зростання світових котирувань нафти та нафтопродуктів не посилиться, бензин коштуватиме близько 55 гривень/літр. Дизель, відповідно, буде дешевшим на кілька гривень.

"Ми маємо низку факторів, які тягнуть ціни догори і жодних альтернатив цьому немає, - каже експерт Геннадій Рябцев. - Зростання зупиниться, а, точніше, призупиниться, десь на рівні, який відрізнятиметься від рівня останнього тижня червня у бік збільшення на 8 -10 гривень. У найближчі тиждень-два ми якраз побачимо цей рівень".

Варто зазначити, що скраплений газ також подорожчав від 1 липня, але не настільки значно, як бензин та дизпаливо. Так, наприкінці червня автогаз коштував у середньому по країні близько 22 гривень/літр, а в перший тиждень липня – 23,4 грн/літр.

Нагадаємо, пільговий режим оподаткування пального, що був запроваджений урядом минулого року для подолання паливної кризи, припинив дію. Від 1 липня 2023 року повернулися довоєнні ставки податків на пальне. Тобто ПДВ зріс від 7% до 20% на всі види пального, а акциз на бензини збільшився від 100 євро до 213,5 євро за 1000 л, а на дизпаливо — від 100 євро до 139,5 євро за 1000 літрів.

Цифри на стелах АЗС вже істотно змінилися. За два тижні вартість літра підскочила приблизно на 3 грн.

Оценка материала:

5.00 / 3
Що буде з цінами на пальне до кінця літа 5.00 5 3
Бізнес / Економіка
30.07.2023 3710
Еще материалы раздела «Економіка»