НОВИНИ ДНЯ: "Москва до нестями боїться цього кроку": Піонтковський сказав, чому РФ вкрай потрібні перемовини  У Зеленського назвали умови для відкриття аеропорту "Бориспіль"  Солодощі до свят: рецепт апельсинових цукатів  Таємниці піраміди: вчені нарешті відкриють загадкові двері всередині Хеопса  Безперервно наступати вони не можуть: воїн ЗСУ оцінив можливості окупантів на передовій  Офіцер ЗСУ Роман Сініцин відповів на популярний аргумент проти мобілізації  В Україні 4 грудня переважно без опадів, вдень від 6° морозу до 4° теплавсі новини дня
06.08.2023 272

На які професії сьогодні найбільший попит

Найбільший попит на ринку праці на спеціальності, пов’язані з подальшим пристосуванням бізнесу до воєнних умов — логістика, продажі, закупівлі. Зростає і кількість вакансій в охороні здоров’я та освіті.

Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за липень 2023 року.

З початку 2023 року тривало зростання попиту на робочу силу, підтримане пожвавленням економіки. Найвищий попит спостерігався на спеціальності, пов’язані з подальшим пристосуванням бізнесу до воєнних умов. Так, серед нових вакансій переважають робітничі професії, логістика та продажі і закупівлі.

В поточних умовах зростає і кількість вакансій в охороні здоров’я та освіті, а завдяки поступовому пожвавленню внутрішнього попиту — у роздрібній торгівлі та сфері послуг. Це зокрема може бути наслідком масштабної міграції за кордон, насамперед жінок, які переважали в цих секторах.

Водночас низький попит залишається на працівників гуманітарно-культурного та адміністративно-управлінського напрямів, а також у сфері ІТ і будівництві. Зміни в попиті на робочу силу відображають вагомі зміни в структурі економіки.

Динаміка пропозиції робочої сили в останні місяці практично повернулася на докризову траєкторію. Це відображає подальшу адаптацію населення до умов високих безпекових ризиків. Завдяки швидкому відновленню попиту на робочу силу з початку 2023 року зайнятість українців поступово зростала.

«Попри відновлення попиту на робочу силу, ситуація на ринку праці залишається складною: рівень безробіття, за оцінками НБУ, впродовж першого півріччя незначно знизився, але залишався високим. Хоча фінансовий стан населення поступово поліпшується, доходи все ще слабкі через наслідки війни», — йдеться в документі.

Зазначається, що пожвавлення економічної діяльності сприятиме зростанню зайнятості та трудових доходів у приватному секторі. Проте безробіття перевищуватиме довоєнний рівень, оскільки зміна структури економіки зумовлюватиме диспропорції на ринку праці.

Оценка материала:

5.00 / 1
На які професії сьогодні найбільший попит 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
06.08.2023 272
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»