Бізнес
Економіка
США готують новий план експорту українського зерна
Адміністрація США веде переговори з Туреччиною, Україною та її сусідніми країнами з метою розширення альтернативних маршрутів для експорту українського зерна після виходу Росії із зернової угоди.
Про це пише видання The Wall Street Journal, посилаючись на свої джерела серед американських посадовців.
Вашингтон планує до жовтня встановити додатковий маршрут для експорту 4 мільйонів тонн зерна на місяць через річку Дунай. Головна частина зерна буде транспортуватися річкою та через Чорне море до портів Румунії, звідки воно далі відправлятиметься до інших країн. Хоча цей маршрут буде тривалішим та дорожчим, ніж звичайні маршрути, його розглядають як альтернативу чорноморському коридору.
Також США розглядають різні можливості, включно з військовими заходами, для захисту суден, які працюють з українськими портами.
Ця спрямованість на пошук альтернативних маршрутів свідчить про те, що США, Україна та країни Європи готуються до можливого варіанту, коли Росія не повернеться до угоди щодо зернового експорту. Такий сценарій розглядається відповідно до того, що Росія атакує міжнародні шляхи з постачання продовольства. Один з американських посадовців заявив, що поки Росія не припинить цю атаку, буде складно повернути її до переговорного столу.
Паралельно з цим Туреччина та ООН намагаються переконати Росію повернутися до угоди.
Пропозиції США частково враховують ініціативи Європейського Союзу щодо створення "коридорів солідарності", які включають автомобільні та морські маршрути. За планами ЄС, Україна зможе експортувати 5-5,5 мільйонів тонн зерна на місяць. Останнім часом, найбільший обсяг зернового експорту через маршрути ЄС становив 4,2 мільйона тонн у листопаді минулого року, причому понад половина з них пройшли через Дунайський маршрут.