НОВИНИ ДНЯ: Путін допомагає Ірану з ударами: у Німеччині назвали цинічну мету Кремля  Трампу стає "трохи нудно" через війну в Ірані: у Білому домі зростає напруга  Пальне та продукти дорожчають: чи планує уряд стримувати ціни  Путін видав нову порцію виправдань війни проти України  В Україні злетіли ціни на популярний салатний овоч — деталі  Місячний календар на квітень 2026: вдалі дні для роботи, грошей, поїздок і городу  Розлучення — яке майно подружжя не можна розділитивсі новини дня
09.09.2023 481

НБУ визнав неплатоспроможним "Укрбудінвестбанк"

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам банку станом на 1 вересня становить 606 млн грн.

7cb58a787d6eccb0219c6f5b096416ac_09.09.23

Правління Національного банку ухвалило рішення віднести АТ "Український будівельно-інвестиційних банк" до категорії неплатоспроможних. Пише ТСН. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Частка фінустанови становила 0,04% від активів платоспроможних банків станом на 01 вересня 2023 року, отже, віднесення АТ "УКРБУДІНВЕСТБАНК" до категорії неплатоспроможних не впливає на стабільність банківського сектору України", – зазначили в регуляторі.

НБУ ухвалив рішення визнати банк неплатоспроможним у зв’язку з:

  • невиконанням ним письмової вимоги Нацбанку;
  • неврахуванням в повному обсязі зауважень Нацбанку до Плану заходів;
  • відсутністю дієвих заходів щодо поліпшення фінансового стану та приведення Банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства України, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку, після віднесення його до категорії проблемних;
  • зростанням ризиків щодо виконання "УКРБУДІНВЕСТБАНК" своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

4 серпня правління НБУ віднесло АТ "УКРБУДІНВЕСТБАНК" до категорії проблемних. З цього моменту стан банку суттєво погіршився, а менеджмент та власники істотної участі не вжили належних заходів для запобігання настання неплатоспроможності.

"Кожен вкладник АТ "УКРБУДІНВЕСТБАНК" отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених у частині четвертій статті 26 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб"", – наголосили в НБУ

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам банку станом на 1 вересня становить 606 млн грн.

Нагадаємо, раніше Національний банк оголосив про неплатоспроможність АТ "Місто Банк" через зменшення нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ визнав неплатоспроможним "Укрбудінвестбанк" 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
09.09.2023 481
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»