НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
18.09.2023 1712

Жив ще до динозаврів: вчені виявили рештки дивного хижака

Pampaphoneus належав до групи диноцефалів.

fde56d1028ea2b5a023d374760d61f83_18.09.23

У Бразилії виявлено добре збережену скам'янілість хижака віком 265 мільйонів років. Ця надзвичайна знахідка складається з черепа, ребер та кісток рук, що належали Pampaphoneus — хижаку найвищого рівня, який жив перед катастрофічною подією, що призвела до вимирання 86% видів тварин на Землі. Пише ТСН. 

Про це пише IFLScience.

Pampaphoneus належав до групи диноцефалів, групи тварин, що жили на суші. Ця назва походить від грецького "жахлива голова", через товсті черепні кістки, характерні для цієї групи. Хоча скам'янілості цієї групи задокументовані в Азії та Південній Африці, їхня присутність у Південній Америці залишається відносно нечисленною.

"Знайти новий череп Pampaphoneus через стільки часу було надзвичайно важливо для розширення наших знань про тварину", - зазначили вчені.

Нагадаємо, канадські палеонтологи проаналізували дані, отримані щодо 32 найповніших скелетів тиранозаврів і дійшли висновків, що ці величезні динозаври могли бути ще більшими за розмірами і важили 15 тонн.

Оценка материала:

5.00 / 1
Жив ще до динозаврів: вчені виявили рештки дивного хижака 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
18.09.2023 1712
Еще материалы раздела «Суспільство»