НОВИНИ ДНЯ: Туск заявив, що Орбан "відверто перейшов на російські позиції"  Шойгу бачить себе на російському троні і стає небезпечним для Путіна – експерт  Війна нарешті може завершитися: яку гучну заяву зробили в США та перед яким вибором постане Путін  Головний салат зими: 4 оригінальних рецепти салату олів'є  Мобілізація в Україні: які 10 категорій українців не відправлять на передову  Стало відомо, хто носить "ядерну валізку" за Путіним  Путін оголосив, що знову йде у президенти всі новини дня
Прес-релізи
Транспорт
21.09.2023 284

Чи можуть вантажні автомобілі мати несумісні шини?

У світі комерційних вантажоперевезень шини щодня проходять незліченну кількість кілометрів, будь то місцеві або міжміські маршрути. Як правило, ці вантажівки оснащуються комплектом ідентичних за розміром і маркою шин. Однак у міру збільшення пробігу знос шин відбувається не завжди рівномірно. Коли настає час міняти гуму, чи то в сервісному центрі, чи то на виїзному шиномонтажі, виникає спокуса одягнути будь-яку відповідну покришку, аби скоріше повернутися на дорогу. Однак дуже важливо звертати увагу на сумісність покришок і не допускати їх розбіжності. Ось чому важливо уникати використання несумісних шин.

Термін "невідповідні шини" може охоплювати кілька варіантів, зокрема відмінності у виробнику, розмірі, рівні накачування або характері зносу протектора. Невідповідність на вантажному автомобілі може призвести до цілої низки проблем. До них відносяться нерівномірний знос протектора, зниження ефективності пробігу і скорочення загального терміну служби. Невідповідність вантажних шин одна одній може призвести навіть до передчасного виходу їх з ладу, що тільки збільшить витрати на технічне обслуговування. Невідповідність може призвести до того, що одна покришка буде нести непропорційно велике навантаження, порушуючи баланс.

На які важливі моменти слід звернути увагу:

Невідповідність протектора. Якщо вантажні шини мають різну глибину протектора, то покришка з більшою глибиною протектора, як правило, зношується швидше, ніж її аналог. В ідеалі різниця в глибині протектора не повинна перевищувати 4/32 дюйма.

Невідповідність рівня накачування. Автошини з різним рівнем накачування будуть нести нерівномірне навантаження, що призведе до нерівномірного зносу.

Різниця в діаметрі. Якщо шини мають різну висоту, то це призведе до виникнення безлічі проблем. Більша гума буде сильніше пошкоджувати боковину і витримувати велике навантаження, що призведе до її передчасного зносу. Водночас менша покришка буде змушена обертатися швидше, що призведе до надмірного зносу протектора.

Використання різних типів. Поєднання радіальних і суцільнолитих шин - ще одна форма невідповідності, яка може різко скоротити термін служби, оскільки кожен тип по-різному поводиться на дорозі.

В ідеалі всі колеса вантажного автомобіля повинні зношуватися рівномірно і вимагати заміни одночасно, але так буває рідко. Щоб знизити ризик розбіжності, необхідно розробити ефективну програму технічного обслуговування вантажних шин. Регулярно оглядайте покришки, щоб переконатися в тому, що вони мають однаковий розмір і схожий характер зносу. Коли прийде час їхньої заміни, переконайтеся, що нові встановлено на ту саму вісь. Навіть при використанні вживаних шин необхідно прагнути до точного збігу малюнка протектора, щоб зберегти однотипність покришок.

Оценка материала:

5.00 / 4
Чи можуть вантажні автомобілі мати несумісні шини? 5.00 5 4
Прес-релізи / Транспорт
21.09.2023 284
Еще материалы раздела «Транспорт»
 • Пневматичні системи для транспортування зерна Пневматичні системи для транспортування зерна

  Розглядаючи можливості для побудови нової або модернізації існуючої інфраструктури для зберігання та транспортування зерна варто порівняти наявні технічні рішення. На сьогоднішній день використовуються 3 типи транспортування зерна - шнекові, конвеєрні та пневматичні. Інколи в рамках однієї інфраструктури можуть на різних ділянках використовуватись всі три типи. Але для сучасних елеваторів здебільшого використовують саме пневматичні системи.

  Транспорт 27.11.2023 236
 • Платні дороги Словаччини: Поради та подробиці для українських водіїв Платні дороги Словаччини: Поради та подробиці для українських водіїв

  Перед подорожжю платними дорогами Словаччини, українським водіям важливо дізнатися ціну зеленої карти, яка є обов'язковою для міжнародних поїздок. Це дозволить підготуватися до поїздки та уникнути неприємних сюрпризів. У цій статті ми роз'яснимо суть системи оплати доріг у цій країні та надамо корисну інформацію, яка гарантує безпроблемну та приємну поїздку по території Словаччини.

  Транспорт 21.11.2023 252
 • Тенденції в міжнародній логістиці від компанії УкрВіпСервіс Тенденції в міжнародній логістиці від компанії УкрВіпСервіс

  Технічний процес не стоїть на місці та стосується всіх сфер діяльності, а тому логістика не є винятком із правил. Команда спеціалістів Укрвіпсервіс активно цікавиться сучасними тенденціями у міжнародній логістиці, завдяки яким вдасться налагодити регулярне постачання товарів з мінімальними ризиками.

  Транспорт 01.11.2023 232
 • Все о минитракторах Донг Фенг Все о минитракторах Донг Фенг

  Минитрактора Dongfeng пользуются спросом среди покупателей, так как эта компания предлагает широкий ассортимент товаров различных модификаций. Все они обладают своими конкретными характеристиками и особенностями, поэтому выбор необходимо осуществлять из расчета планируемых операций, площади участка, а также из собственных предпочтений.

  Транспорт 30.10.2023 122
 • Логистические решения для грузоперевозок в Австрию: что нужно знать? Логистические решения для грузоперевозок в Австрию: что нужно знать?

  Австрия является страной, производящей ряд высокотехнологичных товаров на экспорт. Доля экспорта в некоторых сегментах промышленности достигает 90%. И все эти продукты нужно транспортировать с учетом особенностей таможенного законодательства в разные страны мира. Украина имеет преимущество – наши перевозчики не нуждаются в въезде специальных разрешений, поскольку в 2022 году, после заключения соответствующего соглашения, Австрия сняла все ограничения для украинских перевозчиков.

  Транспорт 05.10.2023 150