НОВИНИ ДНЯ: Туск заявив, що Орбан "відверто перейшов на російські позиції"  Шойгу бачить себе на російському троні і стає небезпечним для Путіна – експерт  Війна нарешті може завершитися: яку гучну заяву зробили в США та перед яким вибором постане Путін  Головний салат зими: 4 оригінальних рецепти салату олів'є  Мобілізація в Україні: які 10 категорій українців не відправлять на передову  Стало відомо, хто носить "ядерну валізку" за Путіним  Путін оголосив, що знову йде у президенти всі новини дня
Бізнес
Економіка
22.09.2023 236

В Україні подорожчав один з овочів борщового набору

В Україні на початку поточного тижня зросла ціна на цибулю. Фермери підвищують ціни на цей овоч, оскільки спостерігається високий попит на цибулю з боку оптових компаній і роздрібних мереж.

Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit.

Експерти зазначили, що більшу частину цибулі хорошої якості виробники воліють закладати на зберігання, здійснюючи продажі зараз невеликими партіями.

Так, станом на 21 вересня фермери відвантажували цибулю не дешевше 9-15 грн/кг ($0,25-0,41/кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Позитивний ціновий тренд у даному сегменті учасники ринку пов’язують з високою торговою активністю оптових компаній, які закуповують цибулю для закладання на зберігання.

Аналітики пояснили, що при цьому пропозиція цибулі високої якості досить обмежена, що пов’язано з несприятливими погодними умовами, а також зі стримуванням продажів такої продукції самими виробниками.

Слід зазначити, що зараз ціна на цибулю в Україні є у два рази нижчою, ніж в аналогічний період 2022 року.

На думку ключових гравців ринку, це подорожчання є тимчасовим явищем, оскільки збирання цибулі в українських господарствах усе ще триває, а її пропозиція на ринку до середини жовтня залишатиметься доволі високою.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україні подорожчав один з овочів борщового набору 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
22.09.2023 236
Еще материалы раздела «Економіка»