НОВИНИ ДНЯ: Скандальна заява Безуглої про відставку Залужного: реакція влади, військових та соцмереж  Чим небезпечні південні циклони взимку: пояснення Укргідрометцентру  Коли і за чиї кошти у Києві встановлять головну ялинку країни: відповіли у КМВА  Чому окупанти бояться морських дронів "Малюк": пояснення генерал-майора СБУ  Потужний циклон залишив Україну. Коли знову очікувати сніг  У Маріуполі за загадкових обставин загинули окупанти: біля них знайшли портрет Путіна  Мобілізація в Україні: кого не зможуть призвати та як отримати відстрочкувсі новини дня
Політика
Україна
30.09.2023 272

Посол ЄС назвала "реалістичний" термін євроінтеграції України

Україна зможе вступити до Європейського союзу у 2030 році за умови збереження поточного темпу реформ.

Про це голова представництва ЄС в Україні Катаріна Матернова розповіла в інтерв'ю "Європейській правді".

За словами посла, в Брюсселі вона усім пояснює про те, що в Україні час тече інакше, оскільки "те, що в інших місцях забирає місяці, тут може відбутися за кілька тижнів чи дні".

"Тому я думаю, що 2030 рік - реалістичний термін. Але він можливий якщо дуже, дуже багато працювати. Вам треба підтримувати темп реформ - а це не завжди лінійний процес. Утім, я можу собі уявити, що це буде реальністю", - відзначила посол.

Також вона зауважила, що для цього необхідно робити не лише ті реформи, які повинна здійснити Україна. Терміни, як вона пояснила, визначатимуть також інституційні та політичні зміни, які мають відбутися з боку Європейського Союзу.

"ЄС має бути готовим до розширення за межі нинішніх 27 країн-членів. Без змін у системі голосування, у системі прийняття рішень, число членів ЄС не може розширюватися до нескінченності", - додала Матернова.

Зокрема посол зазначила, що в питанні інтеграції також відіграла роль геополітика.

"Немає сумнівів у тому, що ми б зараз взагалі не обговорювали питання про те, коли і як Україна вступить до ЄС, якби не жахливі події 24 лютого і все подальше. Тож геополітика, звичайно, відіграє певну роль. Геополітика визначає вектор", - додала Матернова.

Оценка материала:

5.00 / 1
Посол ЄС назвала "реалістичний" термін євроінтеграції України 5.00 5 1
Політика / Україна
30.09.2023 272
Еще материалы раздела «Україна»