НОВИНИ ДНЯ: У Росії знову просто в небі загорівся літак: яка його доля і що кажуть пасажири   Перша у світі. В Україні запускають базу даних іноземних компонентів у зброї РФ  На вихідні в Україні прогнозують до +4°, подекуди сніг і дощ  Як російський серіал зомбує українську молодь – Мінкульт б'є на сполох  Що буде з цінами на бензин, дизель та автогаз: прогноз до кінця року  9 грудня мороз, але до відлиги недалеко. Синоптик дала прогноз в Україні  Якщо США не підтримають допомогу Україні, посміхатимуться лише Путін і Сі Цзіньпін, - Кемеронвсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
02.10.2023 407

Скільки можна перебувати за кордоном, щоб не втратити виплати ВПО

Українці зі статусом внутрішньо переміщеної особи можуть втратити право на виплати в Україні після поїздки за кордон. Виїзд переселенців фіксується у спеціальному реєстрі.

Скільки часу можна перебувати за кордоном, щоб не втратити виплати в Україні та на які поїздки не поширюється обмеження, у коментарі РБК-Україна пояснила юрист Stron Legal Services Мар'яна Гавришко.

Із 1 серпня 2023 року були внесенні деякі зміни щодо виплат українцям зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Відповідно до її заяви, з 1 серпня грошова допомога не надаватиметься переселенцям, які перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально.

За словами юриста, обґрунтованими причинами можуть вважатися:

  • службове відрядження чи стажування;
  • лікування або реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною, оздоровлення дитини та інше.

"Такі нововведення зумовлені тим, що українці, які отримали статус ВПО, виїхали за кордон і додатково отримали прихисток від іноземної держави. Відповідно такі особи отримують матеріальну допомогу одразу від двох держав", – звертає увагу Мар'яна Гавришко.

Проте біженці, що виїхали за кордон, не можуть набувати прав внутрішньо переміщених осіб, оскільки обрали для себе форму не внутрішнього захисту, а зовнішнього.

"До того ж перша заступниця міністра соціальної політики заявила, що час та місце виїзду українців зі статусом ВПО фіксуються у спеціальному реєстрі. Тому період перебування переселенців контролюється державою та перевіряється. Отже, якщо час перебування за кордоном перевищує 30 днів поспіль без поважних на причин, виплати для українців, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, відтепер скасовується", – попереджає фахівець.

Оценка материала:

5.00 / 1
Скільки можна перебувати за кордоном, щоб не втратити виплати ВПО 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
02.10.2023 407
Еще материалы раздела «Суспільство»