НОВИНИ ДНЯ: Салат з куркою та ананасом: цікавий і швидкий рецепт до святкового столу  Синоптик розповіла про погоду на вихідні в Україні та дала прогноз на Новий рік  Найбільша авіакомпанія Ізраїлю скасувала рейси в РФ після катастрофи літака в Казахстані  Путін сказав, чому досі повторно не застосував “Орешнік”  Якими будуть останні дні 2024 року - прогноз погоди в Україні  Святковий стіл на Новий рік. Які ціни на продукти в Україні, Польщі і Німеччині  6 відомим автомобільним брендам загрожує крах: прогноз експертавсі новини дня
Політика
Україна
22.11.2023 1834

Рада підтримала закон про англійську мову в Україні

Верховна Рада підтримала законопроєкт про застосування англійської мови в Україні, який зобов'язує володіти англійською мовою певних держслужбовців, а також працівників екстреної допомоги та низки інших сфер.

Законопроєкт передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, визначення категорії посад, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, унормування особливостей застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, транспорту, охорони здоров’я.

Норма про показ англомовних фільмів у кінотеатрах мовою оригіналу з субтитруванням українською була виключена рішенням комітету

Згідно з текстом документу, закон зобов’язує володіти англійською мовою тих, хто претендує на посади:

  • Державної служби категорії "А";
  • Державної служби категорії "Б" і "В", перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів;
  • Голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників;
  • Військовослужбовців офіцерського складу, які служать за контрактом (перелік встановлює КМУ);
  • Поліцейських середнього та вищого складу НПУ, начальників в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту (перелік встановлює уряд);
  • Прокурорів;
  • Працівників митних та податкових органів (перелік встановлює КМУ);
  • Керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки (перелік визначає Кабмін).

Також вимога володіти англійською мовою може висуватися в органах місцевого самоврядування, якщо посада передбачає міжнародну співпрацю (за винятком виборних посад).

Іспит з англійської для чиновників буде безкоштовним. Його можна буде складати не частіше 1 разу на 4 місяці, але необмежену кількість разів.

Екстрена допомога надається англійською іноземцям і особам без громадянства, якщо вони не володіють українською (або іншими мовами, прийнятними для сторін). Виклики також мають прийматися і англійською мовою.

Митний і паспортний контроль на кордоні також здійснюється англійською для іноземців.

В освіті на всіх рівнях вивчення і використання англійської мови також є обов'язковим.

Для військовослужбовців діятиме стандарт НАТО STANAG 6001 щодо володіння іноземною мовою на рівні, достатньому для іншомовного спілкування у професійних галузях. Втім, під час воєнного стану та мобілізації на військовослужбовців та правоохоронців вимога володіти англійською мовою не розповсюджується.

Вимога знати англійську для держслужбовців категорії "А", голів місцевих держадміністрації та їхніх заступників набуде чинності через 2 роки після припинення/скасування воєнного стану, а для решти чиновників – через 4 роки після завершення воєнного стану. Це окреслено перехідними положеннями.

Оценка материала:

5.00 / 3
Рада підтримала закон про англійську мову в Україні 5.00 5 3
Політика / Україна
22.11.2023 1834
Еще материалы раздела «Україна»