НОВИНИ ДНЯ: "Божевільний с**ий син": Байден вилаявся на Путіна, згадавши про ядерну загрозу  Росія не може задовольнити свої потреби у боєприпасах для війни в Україні, - Reuters  Оладки з яблуками: класичний рецепт смачного сніданку  Пост генсека НАТО. Politico розповіло чию кандидатуру підтримує Байден  Капустяні котлети з фаршем: рецепт смачної та легкої страви  Міжнародні та державні свята в березні 2024 року: чи будуть додаткові вихідні  До України йде потепління: синоптик дала новий прогнозвсі новини дня
Бізнес
Економіка
05.12.2023 563

В НБУ прогнозують суттєве скорочення працівників: у яких саме галузях

Скорочення працівників торкнеться будівництва.

e9d0f557acfb46f1e7bdd796f207be78_05.12.23

Український бізнес другий місяць поспіль стримано оцінює поточні результати діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в листопаді становив 49,1 (у жовтні — 49,6). Пише ТСН. 

Про це йдеться у звіті Національного банку.

"Підприємства промисловості, будівництва та сфери послуг очікують погіршення результатів своєї діяльності: респонденти налаштовані на зменшення обсягів експортних замовлень, обсягів будівництва й обсягів нових замовлень на будівництво / послуги", — свідчать результати опитування.

В НБУ пояснюють, що воєнні дії та їхні наслідки, посилення ризиків безпеки, розрив логістичних ланцюгів, певне обмеження пропозиції електроенергії та її подорожчання для бізнесу, податкові зміни, звуження інвестиційного попиту, а також брак кваліфікованих працівників продовжували стримувати економічну активність підприємств і негативно вплинули на їхні очікування.

Підприємства торгівлі — наразі єдиний сектор економіки, де прогнозують покращення завдяки уповільненню інфляції, усталеному внутрішньому попиту й збільшенню пропозиції товарів: секторальний індекс у листопаді становив 50,9 порівняно з 53,0 в жовтні.

У галузі промисловості прогнозували погіршення результатів економічної діяльності через складнощі з експортом товарів, розрив логістичних ланцюгів і посилення бойових дій: секторальний індекс у листопаді становив 49,2 (у жовтні — 50).

Підприємства сфери послуг дещо послабили песимістичні оцінки результатів своєї діяльності в найближчій перспективі: секторальний індекс становив у листопаді 48,4 в порівнянні з 47,2 в жовтні.

Загалом керівники всіх секторів перебувають в очікуванні скорочень працівників, але найбільше це торкнеться сектору будівництва.

Раніше в НБУ повідомили, що в Україні збереглася тенденція підвищення попиту на робочу силу. На тлі цього українцям почали збільшувати зарплату.

За даними Федерації профспілок, в Україні обговорюють перерахунок зарплат на 2024 рік. Мінімальну зарплату планують збільшити до 7 651 грн.

Оценка материала:

5.00 / 2
В НБУ прогнозують суттєве скорочення працівників: у яких саме галузях 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
05.12.2023 563
Еще материалы раздела «Економіка»