НОВИНИ ДНЯ: Бананові млинці: рецепт для сніданку  Церковний календар на березень 2024 року: нова дата Благовіщення Діви Марії і початок Великого посту  В Україну після потепління ще ввірветься хвиля холоду: синоптикиня дала прогноз  Війна закінчиться перемогою України, вважають 65% респондентів   Кекс на згущеному молоці: рецепт простої випічки  Коли настане метеорологічна весна. Синоптикня розповіла про передумови явища та зміни погоди до кінця робочого тижня  В ракетах КНДР, якими Росія била по Україні, виявили деталі неочікуваного походження – CNNвсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
07.12.2023 3382

Найстарша акваріумна риба: скільки їй років та який має вигляд

Найстарша акваріумна риба: скільки їй років та який має вигляд

32b43341a7b8bb9cc2dfd40bc28cb652_07.12.23

Її вік довго залишався загадкою. Пише ТСН. 

Знаменитий австралійський рогозуб на ім'я Мафусаїл – найстаріша акваріумна риба.

Про це пише Live Science.

Тварина, яка прибула до США з Австралії 1938 року разом із 230 іншими рибами, могла досягти віку 101 року.

Вона оселилася в акваріумі Стейнгарта. Попри довге життя, її вік залишався загадкою. Передбачалося, що рогозубу 84 роки, що вже робило її найстарішою рибою в неволі. Однак нові дослідження показали, що вона уже давно могла переступити столітній рубіж.

Для визначення точного віку вчені використовували метод "вікового годинника ДНК". Вони порівняли її ДНК з генетичним матеріалом 30 інших австралійських дводишних риб з неволі та дикої природи і проаналізували метилювання в генетичному матеріалі. Метилювання – це біологічний процес, під час якого до молекули ДНК додаються метильні групи – атом вуглецю, пов'язаний із трьома атомами водню. Виходячи з цього, вони змогли визначити, скільки часу знадобилося Мафусаїлу, щоб накопичити кількість метильних груп, виявлених у її ДНК. Результати вказують на вік Мафусаїла в 92 роки, але ці результати приблизні, насправді рибі може бути 101 рік. У Біблії Мафусаїл був людиною, яка, на загальну думку, дожила до 969 років.

Риба, яка обожнює їсти інжир з рук, продовжує жити активним життям і не проявляє ознак уповільнення, що дивно для риби її віку.

Дослідники не впевнені, як довго риба зможе прожити, але в міру того, як буде відібрано більше особин, годинник ДНК цього виду стане більш точним і допоможе розгадати цю таємницю, каже співавтор дослідження Девід Робертс, дослідник Австралійського річкового інституту в Гріффіті.

Нагадаємо, в Аргентині кінь-циклоп спантеличив ветеринарів. Тварина народилася з одним величезним "діамантовим" оком.

Оценка материала:

5.00 / 4
Найстарша акваріумна риба: скільки їй років та який має вигляд 5.00 5 4
Життя та Стиль / Суспільство
07.12.2023 3382
Еще материалы раздела «Суспільство»